26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавські тролейбуси торік перевезли 31 мільйон пасажирів

Електромонтери контактної мережі Андрій Морщавка (ліворуч) та Борис Резнік.
У 2011 році тролейбусний парк міста поповнився десятьма новими машинами.
Більш ніж півстоліття минуло, коли на вулицях Полтави з’явилися перші тролейбуси. Але ці літа лише крапля в багатовіковій історії міста. Останнім часом Полтава помітно змінюється, зводяться зручні будинки та ошатні магазини. До послуг мешканців та гостей міста радіо- й маршрутні таксі, автобуси, які в конкурентній боротьбі виборюють своїх пасажирів. І лише велетні-тролейбуси незмінно користуються популярністю, бо приймають у свої просторі салони заклопотаних та найчастіше малозабезпечених громадян.

На балансі КП «Полтаваелектроавтотранс» перебувають 63 пасажирських тролейбуси та 28 автобусів (з них дев’ять відчужено в травні 2014 року в Збройні сили України). Діє десять тролейбусних маршрутів, які обслуговують щоденно в середньому 50 тролейбусів та вісім автобусних маршрутів. За 2014 рік підприємство перевезло 31 507 600 пасажирів, загальний пробіг тролейбусів склав 3 224 700 км, автобусів – 936 600 км.

На підприємстві працює 589 чоловік. Основні служби підприємства: служба руху (водії тролейбусів та автобусів, кондуктори) – 340 чоловік, служба рухомого складу (слюсарі з ремонту тролейбусів та автобусів) – 110 чоловік, служба енергетичного господарства (електромонтери контактної мережі) – 25 чоловік, інші підрозділи та адміністрація – 114 чоловік.

У 2011 році міська влада закупила десять сучасних низькопідлогових тролейбусів типу «Богдан-Т70110», які вже понад три роки обслуговують найбільш напружений кільцевий маршрут міста. Поява таких тролейбусів зробила пасажирські перевезення якіснішими та зручнішими. Водночас у березні того ж 2011 року міська влада прийняла програму відновлення тролейбусів ЮМЗ-Т2. Перший тролейбус було відновлено в грудні 2011 року, зараз уже їздить по місту 11 таких машин, ще два тролейбуси проходять відновлювальний ремонт. Після проходження такого ремонту ресурс тролейбуса продовжується щонайменше на три роки. Нині КП «Полтаваелектроавтотранс» входить до десятки електротранспортних підприємств, які своїми силами виконують подібні ремонти.

Середній вік тролейбусного парку складає 13,5 року, тому відновлення тролейбусів – актуальний та необхідний захід задля збереження екологічно чистого та дешевого транспорту, тим паче в нинішній непростий економічний період. Тож збереження безкоштовного проїзду для пільговиків – серед основних завдань, які перед міською владою ставить сьогодні міський голова Олександр Мамай.

– Кабінет Міністрів України буде компенсувати пільговий проїзд для пенсіонерів лише до 1 червня поточного року, – зазначає Олександр Федорович. – Тому одне з першочергових завдань, які я поставив перед собою, – зберегти в Полтаві безкоштовний проїзд для всіх пільговиків. Загалом щорічно Кабмін повинен повністю відшкодовувати місту кошти за безкоштовний проїзд пільгових категорій (розрахунки проводяться відповідно до затверджених на державному рівні формул, потім кошти перераховуються до обласного бюджету, а вже потім – до управління соціального захисту міськвиконкому та безпосередньо до підприємства). Але по факту відшкодовується не стільки, скільки місту треба, а стільки, скільки це можливо з урахуванням державного бюджету. Наприклад, торік на компенсацію за пільговий проїзд місто мало б отримати близько 23 млн грн. Натомість нам перерахували близько 12 млн грн. Ще понад 10 млн грн ми мали додати з місцевого бюджету, аби міський пасажирський транспорт, що безкоштовно перевозить пільгові категорії, не зупинився.

Утім, зазначає міський голова, від цього місто, навіть попри складні часи, не відмовиться:
– Це моя особиста позиція – зробити все, щоб пільгові категорії продовжували їздити в громадському транспорті безкоштовно. Будемо шукати для цього можливості, зокрема ремонтувати тролейбуси, а не закуповувати нові, аби зекономлені кошти можна було використати на забезпечення безкоштовного проїзду.
Сергій Лещенко, 16.03.2015, 12:59862
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень