16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Землевпорядна служба завжди тримає руку на пульсі часу!

У другу суботу березня у нашій державі відзначають День землевпорядника. В Україні ця професія завжди була шанованою, оскільки вона стосується неоціненного скарбу країни – її землі. Землевпорядники слідкують за тим, щоб земля використовувалася раціонально та ефективно. Про те, чим живуть сьогодні люди цієї професії, про їхні будні і свята, про задачі і плани ми поговорили з Аллою Косик, начальником управління Держземагентства у Полтаві.

Алла Косик, начальник управління Держземагентства у місті Полтаві.
– Алло Іванівно, День землевпорядника-2015, які його особливості?
– З відомих геополітичних причин Україна переживає тяжкий час боротьби за свою незалежність. І нашу лицарську місію упорядника та охоронника рідної землі управління Держзем-агентства у Полтаві виконує з честю.

Показовим є факт, що торік загалом ми прийняли близько 10 тисяч кореспонденцій, з яких близько половини заяв (4515) стосуються Державного земельного кадастру: 2708 заяв – щодо реєстрації земельних ділянок, 1589 – витягів із Державного земельного кадастру. А також ми надали 750 витягів із нормативно-грошової оцінки та інформацій щодо вартості одного квадратного метра. За два місяці цього року число кореспонденцій – близько тисячі, з них 800 – щодо інформації з Державного земельного кадастру.

– Скажіть, якими завданнями окреслені перспективи вашої діяльності?
– На часі – повне переформатування структури нашої служби відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №5 та №15 від 15 січня цього року, у яких ідеться про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр) і затверджено Положення про нього.

– У зв’язку з утворенням Держгеокадастру, чи звузиться коло повноважень у землевпорядній сфері?
– Так. Адже частину повноважень поетапно передаємо органам місцевого самоврядування. Назвавши лише чотири пункти із 30 наших профільних землевпорядних функцій, ми скажемо, що всі адміністративні послуги здійснюватимуться на новому рівні з урахуванням усіх ресурсів, насамперед оптимізуючи ресурс часу та якості.

По-перше, це ведення та адміністрування Державного земельного кадастру (далі – ДЗК), інформаційна взаємодія ДЗК з іншими інформаційними системами в установленому порядку. По-друге – організація виконання на відповідній території робіт із землеустрою та оцінки земель. По-третє – державна реєстрація земельних ділянок, обмежень у їх використанні. І четверте – ведення поземельних книг і видача витягів із Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

Хочемо наголосити, що з метою розширення повноважень органів місцевого самоврядування Держземагентство вже розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками і здійснення контролю за використанням та охороною земель». Цим законопроектом передбачається визначити органи місцевого самоврядування розпорядниками земель державної та комунальної власності.

Колектив управління – працьовитий та згуртований.
– З початку цього року запрацював Центр надання адміністративних послуг у Полтаві. Які результати взаємодії з ним?
– Управління Держземагентства у Полтаві тісно взаємодіє з міським Центром надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП). Перші кроки його діяльності непрості: адже це стартовий майданчик багатьох подій у житті кожного полтавця. Тому наше управління, що займається земельними питаннями, забезпечило максимально комфортний перехід послуг прийому заяв від громадян і суб’єктів господарювання ЦНАПу, попередньо провівши двомісячне навчання адміністраторів з земельних питань. Результативність нашої взаємодії – оперативність роботи центру. Лише з початку року прийнято близько 600 заяв щодо витягів з Державного земельного кадастру, землевпорядної статистичної звітності та нормативно-грошової оцінки земель.

Варто зазначити, що нині ми – на складному шляху надання адміністративних послуг на якіснішому інформаційному рівні.

Роботу і фінансування, які здійснювали, наприклад, Швеція, Нідерланди протягом восьми-десяти років, створюючи електронні системи національних земельних (геоінформаційних) кадастрів, Україна пройшла за три роки з аскетичним фінансуванням. Тому ми завжди тримаємо руку на пульсі всіх сучасних геоінформаційних інновацій і намагаємося відповідати сучасним вимогам.

Зокрема, на сайті Держземагентства (http://dazru.gov.ua) створена Публічна кадастрова карта України з детальною інформацією про реєстрацію всіх земельних ділянок з вільним доступом до неї через інтернет кожного громадянина. У майбутніх планах – розширений доступ до інформації Державного кадастру, включаючи інформацію про власників, користувачів кожної земельної ділянки.

– Успішна діяльність будь-якої установи неможлива без професіонального згуртованого колективу. Розкажіть, будь ласка, про своїх колег.
– У нас працелюбний дружний колектив, який налічує 15 висококваліфікованих спеціалістів. Особливо хочу відзначити роботу начальника відділу Державного земельного кадастру Дениса Молотковського, начальника відділу земле-устрою, охорони та ринку земель Вікторії Бойко, головного спеціаліста Ірини Васюти.

Насамкінець зазначу, що цьогорічне професійне свято проходить в умовах потрійної професійної готовності всієї вітчизняної служби до викликів часу та виконання поставлених завдань.
Оксана Ханас, 16.03.2015, 13:242857
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень