25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Турнір на кубок міського голови збере в Полтаві кращих танцюристів України

Хто б що не казав, а Полтава традиційно славиться творчими особистостями, які почали тут свій шлях до зірок. Але ці люди, перебуваючи в зеніті популярності, якось швидко забувають про рідне місто, не говорячи вже про те, щоб влаштувати на батьківщині щось цікаве та неординарне. Тож арт-спільнота сприймає Полтаву як місцину, де нічого цікавого не відбувається. Безумовно, таке реноме потрібно змінювати організовуючи літературні, театральні, музичні або ж танцювальні перформанси достойного рівня.

Реалізувати саме такий проект задумали керівники танцювального клубу «Час танцювати» Дмитро та Наталія Росенки, адже досвіду участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях їм не позичати: триразові володарі Кубку України, чемпіони України з латино-американської програми, півфіналісти Всесвітніх ігор 2009 року з танцювального спорту, неодноразові фіналісти та призери міжнародних змагань WDSF INTERNATIONAL OPEN LATIN у категорії «дорослі» (любитель). З вересня 2012 пара продовжує конкурсну кар’єру в категорії «професіонали» WDC, а з 2014-го проводить планомірну тренерську роботу, готуючи полтавську молодь до підкорення танцювальних олімпів. За місяць, 18-19 квітня, Дмитро та Наталія під егідою клубу «Час танцювати» планують провести у Полтаві Перший всеукраїнський фестиваль зі спортивних танців на кубок міського голови «Poltava mayor’s cup». Кореспондент «ПВ» поспілкувався з організаторами турніру, аби дізнатися, що саме чекає на полтавців та гостей міста, які не уявляють свого життя без танцю.

– Коли саме у вас виникла ідея проведення у Полтаві масштабного танцювального турніру?
– Ідея проведення заходу такого рівня виникла в нас досить давно, але довго перебувала на рівні задуму, нам довго здавалося, що ось-ось настане підходящий час для його втілення, але, як виявилося, час завжди непідходящий і, можливо, саме зараз настала пора нагадати людям, що краса не має ні мовних, ні територіальних, ні будь-яких інших кордонів.

– Загалом у місті доволі регулярно проводяться якісь танцювальні змагання. Вони вас не влаштовують чи просто хочеться створити щось своє?
– Кожен професіонал має амбіції, але у даному випадку амбіційні питання – далеко не першочергові. У Полтаві є немало талановитих танцюристів, вони регулярно здобувають призові місця на всеукраїнських й міжнародних танцювальних конкурсах та фестивалях, але потрібно не тільки їздити у гості, але й колись самому запрошувати людей до себе в дім. Але те, що зазвичай відбувається у Полтаві, особисто нам нецікаво, тож не залишається нічого іншого крім того, щоб організувати та провести яскраве масштабне дійство.

– Чому ви вирішили організовувати турнір саме на кубок міського голови? Сподіваєтесь на підтримку міської ради?
– Звісно, було б непогано отримати реальну допомогу, але приз міського голови – це скоріше статусний момент. Упродовж нашої спочатку любительської, а тепер уже і професійної кар’єри ми відвідали велику кількість різноманітних танцювальних турнірів і звикли до того, що ті змагання, що проходять на кубок очільника міста, традиційно мають високий рівень організації та гарний представницький рівень учасників.

– Завдяки чому планується забезпечити високий рівень змагання?
– Ми співпрацюємо зі справжніми професіоналами – «Poltava mayor’s cup» буде обладнаний професійною світловою та акустичною апаратурою, у журі сидітимуть люди, авторитет яких не потребує доказів. З нами працюють професійні декоратори та джаз-музиканти, під музику яких конкурсанти виступатимуть у вечірньому відділенні. Планується достойний склад учасників, за попередньою інформацією, ми очікуємо конкурсантів із більш ніж десяти міст України, зокрема вже відомо про делегації з Одеси, Миколаєва, Херсона, Львова… Тому ми просто зобов’язані зробити турнір таким, щоб він запам’ятався всім причетним до нього й отримав статус щорічного.

– Декілька слів про те, що саме відбуватиметься під час турніру.
– «Poltava mayor’s cup» – дводенний конкурс-фестиваль. Він проходитиме два дні – 18 та 19 квітня в приміщенні виставкової зали МБК та складатиметься з конкурсної та показової програм. Конкурсанти змагатимуться у сорока категоріях. Серед суддів, з якими вже досягнуто домовленості, – Олександра Лаптєва зі Львова, Сергій Францин із Харкова, Ігор Катана із Миколаєва, Віктор Палій з Одеси, Юрій Васютяк та Володимир Марченко із Києва, звісно, не обійдеться і без полтавських суддів. До того ж це буде не просто спортивне змагання, скоріше спосіб проведення дозвілля, вечірнє відділення буде поєднано з фуршетом, денні виступи міститимуть інтерактивні елементи, усе буде дуже цікаво. Поки що не будемо розповідати більше, нехай це буде приємним сюрпризом для всіх, кого зацікавить цей турнір.

– Дякую за цікаву розповідь та бажаю вам успіху, будемо разом із читачами нашої газети спостерігати за вашими ініціативами та здобутками.
Павєл Москалюк, 19.03.2015, 15:371235
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень