19 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Виставка авторської ляльки «Ляльки — як люди»

Будь-яке творіння майстра-лялькаря є унікальним, у кожній роботі є таїна, загадка, свій секрет. Лялька задає глядачу якесь запитання, що часто-густо залишається без відповіді. Я не помилюся, якщо скажу, що ляльки, виготовлені з паперклея – найзагадковіші . Це істоти, котрі не схожі ні на які інші, до того ж вони вимагають особливого підходу та особливого оформлення, що й побачили полтавці на персональній виставці Вікторії Балясної під назвою «Ляльки – як люди». На виставці представлено дві унікальні колекції . По-перше, характерні ляльки, виготовлені власноруч нашою землячкою. По-друге – унікальні колекційні, які впродовж десятиріч збирає пані Вікторія через інтернет у різних країнах Європи. На виставці показано ляльки різних років, навіть ровесниць автора. Про історію та сучасність ляльки можна прочитати у виданнях, представлених на книжково-ілюстративній виставці під назвою «Українська іграшка: майстри створили світ краси, гармонії, добра», яку підготували співробітники ПОУНБ ім І. П. Котляревського. Ця виставка – спільний проект Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи і Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Котляревського та управляння культури Полтавської ОДА.

Вікторія Балясна закінчила Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов у 1991 р. Працювала учителем англійської та німецької мов у школах Чутівського району. З 2002 р. працює в професійно-технічному училищі №55, а з 2004 р. його очолює. Вона прекрасний педагог і керівник, який по-хазяйськи опікується навчальним закладом, змінює його обличчя, ремонтуючи класи, спортивну залу, актову залу... Свої професійні якості жінка поєднує з творчим захопленням, зі створенням авторської ляльки. На заході у бібліотеці вона із вдячністю говорила про тих майстрів, котрих вважає своїми педагогами у країні лялькарства – києвлянок Ірину Єлісеєву та Настю Крави і московську художницю Ірину Горюнову.

Характерні ляльки В. Балясної з експресивним виразом обличчя, з яскраво вираженою індивідуальністю, знаходяться у постійному русі, динаміці. Треба додати, що такі характерні ляльки з`явилися не так давно, на початку ХХ ст., і свого часу випускались у великій кількості, а тепер входять в категорію дорогих колекційних ляльок світу.

Вікторія Балясна виготовляє свої ляльки з папьє-маше. Проте не любить цього терміну, бо завжди поправляє людину, котра називає так, що створює свої образи із паперклею, матеріалу, чутливому до води. Вона вважає папір матеріалом, що зачаровує пластичністю та різноманіттям фактур, що в свою чергу дозволяє здійснити найсміливіші фантазії. Дивлячись на роботи пані Вікторії у відділі мистецтв ПОУНБ ім. І. П. Котляревського чомусь у читачів у душі народжуються слова:» Я не чаклун. Я лише навчаюся…» З ляльками Вікторія Балясна подружилася з дитинства , проте серйозно почала займатися цим мистецтвом, коли зрозуміла, що воно радує не лише її, а й оточуючих. Її роботи – часті гості виставок на Полтавщині, що відкривають двері у світ дитинства, де глядачі поринають у фантазії та чаклунства. А ще пані Вікторія вважає, що завдяки улюбленій справі можна прожити не одне життя, продовжити молодість, забути про неприємності та проблеми.

Авторська лялька – широке поле діяльності. У голові пані Вікторії багато ідей, творчих задумок. Вона щаслива – тому що робота над ними іще попереду.

Оксана Кравченко, 30.03.2015, 12:42946
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень