15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Два драматурга — два погляди на сьогодення

Остання неділя березня була насичена культурними заходами в обласному центрі. Найцікавішим і захоплюючим серед них став четвертий театральний вечір у бібліотеці. Традиційно він проходив у літературній вітальні ПОУНБ Ім. І. П. Котляревського, де зібралися письменники, видавці, студенти, педагоги.. . Тут збираються люди на вистави, здебільшого, трилери. Що об'єднує такі твори - інтенсивність породжуваних емоцій ... Якщо трилер не в змозі лоскотати нерви, значить, він не справляється зі своєю роботою», - пише у книзі «Триллер» Джеймс Паттерсон.

У програмі цього вечора була читка п`єс двох сучасних драматургів. Найбільше враження на читачів бібліотеки справила вистава «Слава героям» українського драматурга, художника-концептуаліста Павла Ар'є , який народився у Львові. Він - автор п'єс «Революція, Кохання, Смерть і Сновидіння» (видано окремою книжкою, 2007), «Ікона». Обидві п'єси увійшли до шостого тому альманаху «Нова проза» (2007). В липні 2010 року у видавництві «Факт» надрукована окремою книжкою під назвою «Форми» збірка з трьох п'єс цього автора. 29 жовтня 2008 року на Харківському театральному фестивалі «Курбалесія» Дніпропетровським театрально-художнім коледжем представлена вистава "рЄвольція", за п'єсою «Революція, кохання, смерть і сновидіння» (акторько-режисерська самостійна робота студентів курсу Акторів драматичного театру Анастасії Жучкової-Іваненко та Олександра Іваненко, худ. кер. Г.Богомаз-Бабій). 24 і 25 березня 2011 року театральний колектив ЕКГ (Естетично-Культурна Громада — драмзбіговисько при Медичному коледжі Івано-Франківська) зіграв цю ж виставу, а потім показав її ще й у рамках конкурсу-огляду (Реж. Володимир Половський). Згодом цю ж виставу мали можливість побачити глядачі Івано-Франківська, котрі відвідують арт-кафе міста. А 24 січня 2009 року на сцені Львівського муніципального театру відбулася прем'єра вистави за п'єсою Павла Ар'є «Кольори» (режисер Олексій Кравчук). Потрібно зазначити, що п'єса «Кольори» була з успіхом представлена в травні 2009 року на міжнародному театральному фестивалі «Етно-Діа-Сфера» у місті Мукачево. Український драматург є переможцем багатьох конкурсів, серед них найпопулярніший - «Коронація слова 2011», а ще в цьому ж році - конкурсу на участь у міжнародній програмі співпраці British Council Ukraine та театру Royal Court (Лондон) з українськими драматургами. Також учасник Тижня актуальної української п'єси (Київ). Треба додати, що театральна читка п'єси «Кольори» проходила на сцені Київського академічного Молодого театру. Режисер Юлія Маслак. 2013 р. - відзнака Київського Національного Універсітету за найкрачу історичну п'єсу. Його обрано представником від східної Європи на міжнародний форум фестивалю "Berlin Theatertreffen 2013" Стіпендіант "Goethe-Institut". У бібліотеці була показана його п`єса «Слава героям», яку давно чекали читачі, адже з творчістю цього драматурга вже були знайомі. Режисер постановки Ірина Гарець. Твір показує спілкування воїнів радянської армії та воїнів УПА, які лежать в одній лікарні, одній палаті. Вони протистоять одне одному, з`ясовуючи відносини.

На заході була представлена іще одна п`єса під назвою «День сім`Ї» російського драматурга, який вже п’ять років живе у Харкові, Олега Михайлова. О.Михайлов народився у Свердловську (нині Єкатеринбург). Закінчив театральний інститут у Санкт-Петербурзі. Він - учасник багатьох театральних фестивалів, як у с. Любимівка, м. Києві та Москві. Працює у різни х жанрах, від казок-фантазій до ліричної комедії, трагікомедії, ліричної мелодрами. водевіля. Пан Олег розповів на вечорі, що дуже задоволений постановками своїх творів на Україні, де його показують самодіяльні театральні колективи. Зокрема поділився, як на таких же театральних вечорах тернопільські студенти поставили його казку «Балаганчик». Поділився він і тим фактом, що на театральному фестивалі у Вінниці кошти, що виручили від показу творів сучасних драматургів, пішли на потреби вояків в АТО. Пан Олег із радістю поділився, що вчора отримав посвідчення на постійне проживання в Україні. А ще зазначив:» «Дуже добре, що щомісяця проходять дні актуальної п`єси. Сподіваюся, що український театр зверне увагу на авторів». До речі, читки його творів проходили в Нью-Йорку, Лондоні, Штутгарті, Мінську та Москві. Драматург розповів і про цікавий факт, як самотужки переклав на українську мову з російської свій твір «Умовний пацієнт».

«День сім`Ї» розповідає про звичайну українську родину, котра разом прожила 18 років. У виставі двоє головних героїв: Валю зіграла Ірина Гарець, а її чоловіка Юру – Олег Михайлов. Таким чином присутні на заході мали змогу оцінити ще й акторські здібності російського письменника.

Оксана Кравченко, 01.04.2015, 11:53937
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень