15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Пропаганду, тоталітаризм і корупцію висміяли в Полтаві

Уже вп'ятнадцяте в Полтаві любителів гумору зібрала міжнародна виставка карикатур «Карлюка». Головні теми, як і годиться для цього мистецтва, найзлободенніші. У своїх малюнках їх утілювали художники з 38 країн світу.

Серед різноманіття карикатур, які презентували полтавцям у рамках виставки, провідними темами стала агресія Росії, особливо інформаційна, корумпованість нинішньої судової системи, а також мілітаризм, залежність сучасної людини від технологій та багато іншого.
Від міської влади на відкриття виставки завітала секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.
Перш ніж постати перед полтавським глядачем, карикатури пройшли через кілька конкурсних відборів. Їх відбирали в рамках конкурсів «Український вибір. Україна – ЄС», «Диявольська бензоколонка», «Тоталітаризм» і «Встати, суд іде». Однак право остаточної оцінки організатори лишили за глядачем.

– Рівень робіт цього року високий, – розповів організатор і засновник фестивалю «Карлюка», художник Михайло Шлафер. – При відборі враховувалася думка авторитетного міжнародного журі. За час, що проводиться «Карлюка», у нас і в експертах, і в учасниках нестачі нема. Хоча оцінюватиме в будь-якому разі глядач. Серед проблем – дещо стомився від непорозуміння із владою, але не полтавською, а вищою. Якби не підтримувала полтавська міська й обласна, 15 років ми не проіснували б.

Був на відкритті виставки й відомий шведський карикатурист Рібе Хансен, роботи якого в останніх конкурсах зайняли друге місце.
– Роботи мені сподобалися, і варто сказати, що почуття гумору у шведів та українців схожі, – розповів гість. – Поки всю виставку ще не передивився, проте з того, що побачив, чимало робіт мені сподобалося.
Полтавці не стримували емоцій.
Нагородили на відкритті виставки й переможців попередніх конкурсів. Так, на конкурсі «Тоталітаризм» першість посів українець Олексій Кустовський, а кращу карикатуру за результатами конкурсу «Встати, суд іде» отримав український художник Віктор Голуб.

Подивитися на карикатури можуть і полтавці: виставка в галереї мистецтв триватиме до 24 квітня.
Сергій Лещенко, 06.04.2015, 13:51736
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень