15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Мінімалізм Леоніда Іванюка

Незвична виставка живопису відкрилася наприкінці березня у Художньому салоні по вул. Жовтневій. Її автор Леонід Іванюк відноситься до кагорти молодих членів НСХУ, які мають своє бачення і знайшли себе на ниві образотворчого мистецтва. Із творчістю сучасника добре знайомі у Києві, де проходили виставки його робіт. А от полтавці мають змогу втретє побачити його твори. Леоніду було непросто знайти свою стежку у живопис, адже походить він із відомої у Полтаві родини художників Іванюків. Його батько Олексій Андрійович і мати Оксана Антонівна знані на Україні митці, це допомогло і , водночас, ускладнило дорогу Леоніда. Проте він не став послідовником батька, він шукає і відчуває час. Вже знайшов своє місце у мистецтві і має поціновувачів у столиці. На виставці - цікава подача, форма, прийоми.

Художник сказав на відкритті виставки:» Я нікого не наслідую. Намагаюся робити те, що мені притаманне, не пробую сподобатися, не підлаштовуюся під публіку». Юрій Самойленко, голова полтавського осердку НСХУ, вітаючи колегу, мовив: « Я , дивлячись на ці твори, пригадав перший пленер Леоніда. Він тоді щойно закінчив школу і поїхав із нами до Гадяча. Пленер називався «Гетьманська Столиця», хоча від тої столиці нічого не залишилося. Ми їхали в автобусі. Його батько Олексій привернув увагу сина до вікна: « Подивися, яке сьогодні небо, воно ж темніше за землю». Хоча ця березнева виставка організована трохи спонтанно, проте у складний час, якби ми зупинилися і не робили виставок, то це було б на руку ворогу».

Митці Анатолій Лавренко, який давав рекомендацію до вступу у спілку і Микола Підгорний та колекціонери Олег Денисенко та Олексій Петренко говорили на виставці про те, як він виріс просто на очах, увірвався у мистецьке життя Полтави, а ще про те як за допомогою мінімуму засобів досягає максимального вираження, абсолютної якості.

Також наголошували, що виставка своєрідна і по-новому відкриває Іванюка-молодшого, до того ж вона – етапна, показує глядачам, як автор змінює себе і свої твори. А Юлія Петушинська додала, що Леонід працьовитий художник і вніс своєю виставкою свіжий подих в Полтаві, що торує свій шлях і це прекрасно, бо не такий, як усі...

Оксана Кравченко, 06.04.2015, 14:42849
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень