24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Готуємося до Великодня

Любов Романенко

Ми постійно чуємо про бездуховність, жорстокість, насилля. Що ж слугує отим вектором доброти для сучасника у нашому бурхливому сьогоденні? Що, або хто дає приклади людяності, яким треба наслідувати, щоб полтавці не просто виживали, а кожен піднімався до Людини, » рівної Богу, розумінням, вчинками близькими до янголів, окраси Всесвіту» (В. Шекспір).

Наталія Шинкаренко.

Любов Романенко , завідувач відділу обслуговування користувачів ПОУНБ ім. І. П. Котляревського, завжди, спілкуючись з читачами згадує слова поета Олександра Пушкіна: «І добрі почуття я лірою пробуджував…» не випадково, бо ліра – це означає своїми віршами та словами. Усі бажають бачити доброту, добрі почуття, але не в собі, а в інших. Добрі почуття нам так потрібні нині, проте не всі можуть їх проявити. От і виникла ідея у Любові Романенко провести спеціальне заняття » під назвою « Готуємося до Великодня» у клубі «Полтавська ружа» , де люди будуть на тільки навчатися чомусь практичному у сучасному житі, а займатимуться очищенням своєї душі, що має не менше значення, аніж молитва, особливо напередодні Світлого Христового Воскресіння.

«Полтавська ружа» ставить своєю метою не лише цікаво та змістовно проводити дозвілля, ознайомитися з мистецтвом рукоділля, виховувати естетичний смак, а ще дати жінці можливість психологічної підтримки, релаксації. Цей молодий клуб працює при ПОУНБ імені Івана Котляревського і вже користується популярністю серед полтавок. Саме у ньому жінка відчуває себе берегинею хатнього вогнища. Після занять у учасниць покращуються стосунки у родині, їм легше знайти порозуміння з дітьми. Найактивніша учасниця клубу Наталія Шинкаренко, фінансист за фахом, поділилася на останньому занятті, присвяченому Великодню, що тут жінка відчуває таємну підтримку, адже проблем багато із ними важко впоратися самотужки, а ще тут створюються своїми руками дивовижні речі. Старі вишивки звучать по-новому. Любов Романенко вважає, що творчість – сила, яка очищує душі, дає шанс на оздоровлення і показує вихід. Адже ще живописець Пабло Пікассо писав, що є художники, які перетворюють сонце на жовту пляму, а є інші, котрі своїм мистецтвом і своїм розумом перетворюють жовту пляму на сонце. От у цьому клубі і навчаються бачити сонце у калюжах наших сірих буднів, щоб сонце завжди світило в вишивці, в’язанні, простому приготуванні страв, бо тут все роблять з любов`ю. А бібліотечні працівники відділу обслуговування користувачів на занятті ознайомили жінок з народними прикметами, повір`ями, приказками, віршами, промовками , присвяченими Світлому Христовому Воскресінню, щоб полтавки краще знали традиції та культуру краю.

Все це зроблено заради того, що коли очищується душа молитвою ,словом, то в ній народжується краса. Не так краса, що дана людині від народження, а внутрішня. Вона творить щогодини, щодня, з року в рік.

Оксана Кравченко, 06.04.2015, 16:16923
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень