19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Вчимося себе захищати

Уроки з допризовної підготовки молоді, яким останніми роками багато уваги не приділяли, нині повертаються та вдосконалюються. Чи не головну їх частину – практику стрільби з дрібнокаліберної гвинтівки – з 6 по 21 квітня цього року мають пройти 1270 полтавських школярів.

Перші стрільби вже відбулися у тирі на базі гімназії №14, любителям кульової стрільби він також знайомий як «Об’єкт 7,62». Завдяки співпраці з міською владою стрільби тут мають проходити регулярно.
– На жаль, уроки військової підготовки в нас не проводилися, тому ми ухвалили рішення відновити їх у кожній школі, на це вже виділили перші 20 тисяч, – розповів міський голова Олександр Мамай. – Для того щоб учні 9-11 класів не тільки теорію вивчали, а й практичні знання здобували. Учень повинен уміти щонайменше зібрати-розібрати автомат Калашникова, але без самого автомата цього не зробиш.

Спробував постріляти і сам міський голова, хоча замість малокаліберної гвинтівки взяв у руки снайперську гвинтівку (СГД). Усі три постріли виявилися влучними:
– Це теж результат підготовки: я відвідую цей тир, його ж відвідують мої діти, і мені хочеться, щоб його відвідували й наші старшокласники, – зазначив він.

А от для школярів здебільшого це було першим знайомством зі зброєю взагалі.
– Стріляю вперше, раніше ніколи зброї в руках не тримав, тому відчуттів багато, дуже сподобалося, – поділився Роман Солодовник, учень гімназії №17. – Перед стрільбами ми пройшли інструктаж, там усе детально розповіли: і про техніку стрільби, і про техніку безпеки.

Такої ж думки й Анастасія Токар із гімназії №14:
– Раніше стріляла з батьками, але так масштабно, в тирі… Таких відчуттів у мене ще не було, сказати, що сподобалося, – не сказати нічого. Хоча це добре на навчанні, а от у реальному житті брати зброю до рук не хотілося б, це справді страшно.

Траплялися серед учнів й ентузіасти кульової стрільби. Наприклад, Софія Оніщенко, учениця гімназії №17:
– Це досвід, який потрібен кожному. Сама до цього стріляла разів п’ять: із автомата Калашникова, пейнтбольної зброї, малокаліберної гвинтівки. Брала участь у військово-польовій грі «Зірниця» в Донецькій області, де раніше жила.

Прийти до тиру можна і в позаурочний час. За словами Олександра Хвостенка, інструктора тиру, батьки, які захочуть навчити своє чадо кульової стрільби з малокаліберної гвинтівки, можуть зробити це в будь-який час. У такому разі постріл коштуватиме п’ять гривень, а інструктори тиру проведуть необхідний інструктаж і навчать базових навичок. Зі школами ж співпраця триватиме й надалі.
Сергій Лещенко, 09.04.2015, 13:41575
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень