24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Писанка малечі продовжує традиції полтавського краю

Напередодні світлого Христового Воскресіння у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка відкрилася міська Великодня виставка дитячої творчості, де в експозиції представлено 210 робіт. Цікаво, що виставка така масштабна, що всі роботи просто неможливо було розмістити у залі дитячої творчості ім. Саші Путрі, тому вони слугують окрасою фойє, літнього саду та сходинок у музеї. Вражає різноманіття технік, якими оволоділи діти. Це писанкарство, художній розпис, витинанка, декупаж, валяння, паперопластика, в’язання гачком, ляльки-мотанки, текстильна пластика, аплікація, кераміка, розпис по склу,тощо. Це унікальний проект, організований співробітниками ПХМГМ імені Миколи Ярошенка, як подарунок полтавцям до Великодня. Потрібно зазначити, що тут беруть участь не лише вихованці гуртків, студій образотворчого мистецтва, а й студенти ПНПУ ім. В. Короленка та ПНТУ ім. Ю Кондратюка, а також професійні майстри, чиї імена відомі у полтавському краї.

В організації та проведенні заходу велика заслуга педагогів та вихователів Опішнянського Будинку дитячої та юнацької творчості, Решетилівського ДНЗ «Ромашка», Кременчуцького Будинку дитячої та юнацької творчості, обласного центру естетичного виховання учнівської молоді та Гадяцького Будинку дитячої та юнацької творчості, Полтавської дитячої художньої школи, Школи мистецтв «Малої академії мистецтв» імені Раїси Кириченко, Полтавського міського центру позашкільної освіти та Палацу дитячої та юнацької творчості, Арт-студії «Художник», студії «Маленький принц», студій «Веселка» та «Дивограй» ЗОШ № 26. Неможливо не сказати і про велику допомогу в організації та створенні особливої атмосфери для творчості з боку професіональних мисткинь, як Лариси Пілюгіної, члена НСХУ та НСМНМУ; Наталії Свиридюк, члена НСМНМУ; Алли Тимошенко, члена НСХУ; Тетяни Саєнко, члена НСМНМУ.

Відкрилася виставка майстер-класом з писанкарства, який провели п`ятеро вихованок Народного художнього колективу студії образотворчого мистецтва «Соняшник» - Марія Саричева, Софія Перехрест, Інесса Денисенко. Євгенія Товста, Дар`я Толмачева, яким від 12 до 14 років. Цікавою родзинкою презентації стали писанки, які діти створили у студії під керівництвом двох педагогів Катерини Юхно та Анни Яворської. Вони слугували демонстраційним матеріалом для малечі на майстер-класі. Катерина Юхно, колишня учениця, а нині - керівник гуртка «Методист» цього колективу, розповіла на відкритті виставки, що студія – конгломерат дітей та батьків і педагогів. Цей колектив сильний своїми традиціями. Вони працюють у формі творчої майстерні. Для писанок використовують автентичні мотиви, характерні для полтавського краю, а також Західної України». А ще пані Катерина поділилася секретами вдалої роботи над писанкою, а її колега Анна Яворська – правилами техніки безпеки при створенні писанки.

Оксана Кравченко, 14.04.2015, 15:07829
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень