19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

На 49-й сесії міської ради: 75 рішень за три години

На сесію Полтавської міської ради, яка відбулася 23 квітня, винесли чимало питань: до порядку денного їх увійшло 65 і 10 додаткових. Не обійшлося й без аж надто активних дискусій на актуальні теми.

Багатостраждальний пам’ятник…

Не встигла початися сесія, як депутат Олександр Артеменко вніс пропозицію про те, щоб до порядку денного включили питання про встановлення пам’ятника Івану Мазепі. На підтримку такого рішення висловився й голова Полтавського товариства «Просвіта» Микола Кульчицький. Проте питання викликало неабияку дискусію не тільки з приводу доцільності встановлення пам’ятника саме зараз, а й щодо питань збору коштів і доставки пам’ятника та постаменту. У результаті до порядку денного питання не включили: більшість депутатів ініціативу не підтримали.

... та інші конфліктні питання

Не вщухали суперечки й надалі. Нові хвилі обговорень періодично ініціював депутат Олександр Шамота. Так він виступав проти рішення про внесення змін до «Програми приватизації об'єктів, що належать до комунальної власності». Протестував депутат і проти встановлення розміру пайової участі в розвиток інфраструктури міста в розмірі 0,05%, натомість пропонував 4%.

Однак його пропозиції депутати не підтримали: навіть після кількох перерахунків голосів абсолютна більшість проголосувала проти. Щодо питання про приватизацію депутат своїх звинувачень не конкретизував. Підвищення ж пайової участі забудовників міський голова прокоментував як не найкраще рішення: забудовники, за його словами, і нині роблять серйозний внесок у міську інфраструктуру, а підвищення фінансового навантаження їх тільки відлякуватиме. Тим більше, що за законом розмір пайової участі може становити від 0 до 4% вартості об'єкта будівництва.

Оновили бюджет

Значно спокійніше пройшло голосування за зміни до показників міського бюджету на 2015 рік – їх прийняли одноголосно.

Так, за цим проектом збільшаться видатки на харчування дітей у навчальних закладах на 5566,8 тис. грн, адже ціни на продукти зросли. Додали грошей і на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти: усього 982 тис. грн.

459 тис. грн із бюджету міста підуть на придбання обладнання для підігріву води в басейні ДЮСШ №3, а також спортивний інвентар для ПДЮСШ №4 і на видатки за програмою оздоровлення дітей (22,287 та 150 тис. грн відповідно). На 87,2 тис. грн збільшилось асигнування за Програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота».

Майже таку ж суму – 494 тис. грн – отримає управління культури. На ці гроші проводитимуть капітальні ремонти у парку «Перемога» та музеї Володимира Короленка. 145 тис. грн на оплату енергоносіїв отримають парк «Перемога» та Палац дозвілля «Листопад», 99,5 тис. грн піде на придбання стільців для концертної зали Полтавської дитячої музичної школи №3.

На благоустрій міста виділять 905 тис. грн, а 1 млн грн нарешті направлять на ремонт ліфтів (ситуація у цій сфері лишається вкрай складною). 2558,8 тис. грн буде виділено на екологічні заходи.

Отримає додаткові кошти й управління капітального будівництва. Загальну суму в 2581,7 тис. грн поділили так: на будівництво та реставрацію об'єктів соціально-культурної сфери – 1831,7 тис. грн; 5 тис. грн – на капітальний ремонт ЦПМСД №2; 350 тис. грн – на капремонт фасаду та покрівлі гімназії №6. Також масштабні ремонти проведуть у ЗНЗ №19 (за 200 тис. грн полагодять покрівлю) та спеціалізованій загальноосвітній школі №39 (там 195 тис. грн піде на капремонт системи опалення).

Виділили кошти й на організаційну діяльність, пожежну безпеку, а також на цивільний захист. Районним у місті радам виділили субвенцію на благоустрій та програму соціального захисту населення «Турбота».

Земля для учасників АТО

Питання виділення земельних ділянок на нинішній сесії не використовували для розпалення бурхливих суперечок, тож пропозицію щодо визначення масивів для садибної забудови було прийнято швидко та одноголосно. За ним районні у м. Полтава ради зможуть приймати рішення про видачу земельних ділянок учасникам АТО в приміській зоні, на землях Тахтаулівської сільської ради. Поки таких ділянок дві: поблизу Івонченців (орієнтовною площею 110 га з проектною орієнтовною кількістю ділянок 1000 шт.) і біля Тахтаулового (орієнтовною площею 167,82 га з проектною орієнтовною кількістю ділянок 1400 шт.).

Передбачена в проекті й організація комплексної забудови для індивідуального житлового будівництва. Щоб провести його, міська влада звертатиметься до Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної ради з проханням передбачити в державному або обласному бюджеті фінансування на проектування та виконання робіт з інженерної підготовки території поблизу селища Лісок біля Коломака орієнтовною площею 7,5 га.

Для дітей та молоді

Чимало рішень стосувалося премій для школярів, зокрема депутати затвердили щорічну літературну премію ім.М.В.Гоголя, міську премію ім.Самійла Величка, міську премію ім.В.Г.Короленка, щорічну міську премію ім.М.Ярошенка, а також міську дитячу літературну премію ім.І.П.Котляревського.

Також, згідно з рішенням сесії, цього року відбудеться міський етап щорічної акції «Зелений паросток майбутнього» та Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл».

У новій редакції прийняли Положення про порядок призначення та виплати іменної стипендії міського голови, а також зміни та доповнення до Положення «Про порядок призначення та виплати іменної стипендії міського голови перспективним молодим спортсменам міста».

Затвердили також міську програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015–2018 роки, програми патріотичного виховання, роботи з талановитою молоддю та інші.


Долучилися до угоди міських голів

Прийняли рішення й про приєднання до Європейської ініціативи «Угода міських голів». За нею Полтава зобов’язується до 2020 року зменшити викиди вуглекислого газу на своїй території щонайменше на 20%, упродовж року від дати підписання подати план дій для сталого енергетичного розвитку, включно з інвентаризацією базового стану викидів.

Згідно з умовами угоди, у Полтаві організовуватимуть Дні енергії або Дні участі міста в угоді, а також представники міста братимуть участь в організації та проведенні щорічної Конференції ЄС «Міські голови за сталу енергетику Європи».

Озвучив міський голова й плани щодо ремонтів доріг. За його словами, роботи почнуть після Травневих свят і насамперед облаштовуватимуть шляхи, які зараз «відсутні»: вулиці Великотирновську, Маршала Бірюзова, Лисенка та Свердлова.

Наприкінці сесії депутати проголосували за звернення підприємців комунального ринку «Речовий», що по вулиці Фрунзе,34-А. Текст звернення не зачитували, проте зводиться воно до того, що міська рада судиться з компанією «Полімпекс», яку очолює Володимир Головко – брат голови Полтавської ОДА. Представники ПрАТ «Полімпекс» зі свого боку вже виступили зі спростуванням звинувачень, наведених у зверненні.
Сергій Лещенко, 30.04.2015, 14:152570
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень