26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«На варті миру!»

Цього року в Україні 8 травня вперше відзначали День пам'яті та примирення. До цієї дати на площі перед меморіалом Солдатської Слави відбувся захід «На варті миру».

Дата 8 травня приурочена до завершення війни: у цей день 1945 року було підписано Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини. Подвиг українського та інших народів у боротьбі з нацизмом, ушанування пам'яті про всіх, хто віддав життя заради миру та протистояння майбутнім війнам, – такий сенс вкладають у це свято.

Цього дня на площі зібралися ветерани, представники міської та обласної влади, молодь і небайдужі полтавці. Ветерани вважають, що нині День пам'яті та примирення Україні потрібен.

– Тепер найнеобхідніше для нас те, щоб ми жили мирно, не було війни. Лягають такі молоді люди, колись ми лягали, коли на нас напала фашистська Німеччина, а нині на своїй території... Потрібно добитися миру. Ми воювали за свободу, незалежність, мир на землі, День Перемоги – це святе для мене свято. Зараз перше, що нам потрібно, – примирення, – каже Олександр Заїкін, визволитель Полтави.

Його слова доповнив Леонід Солодовник, голова ради Полтавської міської організації ветеранів, який у своєму виступі нагадав про подвиг, здійснений нашими солдатами в минулому, і висловив надію, що в майбутньому людство не допустить таких воєн.

Такої ж думки дотримується міський голова Олександр Мамай, який також був присутній на урочистостях:
– Стискаються наші серця, коли ми згадуємо про те, якою дорогою ціною дісталася нашому народу ця Велика Перемога. Сьогодні наша країна переживає трагічні події, які не повинні повторитися. Біль утрат знову блукає українськими домівками. Але сила духу, яку передали нам наші ветерани та вікова героїчна історія, не дадуть зламатися. Нині наша головна гордість і наша надія – це наша молодь.

Після урочистого покладання квітів курсанти Полтавської обласної дитячої громадської організації «Військово-спортивний центр «Воїн» прийняли урочисту присягу на вірність Батьківщині. На знак примирення і відмови від використання зброї під час виконання показового виступу учні молодших класів подарували курсантам повітряні кульки та всі разом випустили їх у небо.

Сергій Лещенко, 14.05.2015, 14:17629
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень