24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Тисячі полтавців поклали квіти до Вічного вогню…

9 травня Полтава відзначила 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі. Дощ не завадив полтавцям – від малечі до ветеранів – зібратися біля меморіалу Солдатської Слави, щоб віддати шану захисникам нашої землі. Привітали героїв тієї страшної війни керівники міста й області, очільники ветеранських і громадських організацій.

Міський голова Олександр Мамай подякував захисникам Вітчизни не тільки за доблесну Перемогу, а й за відбудову міста та країни в післявоєнні роки:
– Сьогодні 70-й раз прозвучить салют, а в пам'яті народній і досі страждання воєнних років, безмежна мужність наших героїв. Ціна Великої Перемоги – мільйони загиблих, зламані людські долі, лихо воєнних років. Дорогі ветерани, ми завжди пам'ятатимемо, яку ціну ви заплатили за мир, за можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє, відійшовши у вічність. Сьогодні ми доземно вклоняємося та віддаємо шану дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар повоєнних років і підняли країну з руїн. Нині наша країна знову переживає трагічні події, які б не мали повторитися. Але ми не зламаємося. Вітаю всіх полтавців із Днем Перемоги! Бажаю всім мирного неба над головою і рідної землі під ногами.

Голова міської організації ветеранів Леонід Солодовник закликав усіх присутніх згадати своїх батьків, дідусів, прадідів, які ризикували життям, щоб здобути таку довгождану перемогу:
– Нині наша ветеранська організація проводить велику роботу по вихованню молоді на прикладах героїчного минулого старшого покоління, яке принесло цю Перемогу ціною численних жертв. Шановні ветерани, бажаю вам міцного здоров'я, святкового настрою. Нехай не болять ваші рани, а щастя і радість завжди будуть у вашій оселі. Хай буде мир на нашій землі. Вічна слава творцям Великої Перемоги!

Полеглих у боях згадали хвилиною мовчання. І лягли до пам'ятника червоні троянди, гвоздики, тюльпани і такий простий, але дорогий серцю духмяний бузок – один із символів Перемоги. Як згадують ветерани, навесні 1945 року у випаленій війною Європі ще не встигли дати паростки квіти. Важко їм було пробиватися крізь землю, перериту траншеями, окопами, бліндажами, засипану уламками бомб, снарядів і мін. Але водночас буйно квітнув бузок. Він радував своєю красою солдатів, які сумували за миром і тишею, пом'якшував біль утрат, закликав до життя та любові. Букетами бузку люди зустрічали своїх визволителів. На знак Перемоги, віри в світле майбутнє під час мітингу діти випустили в небо сотні синіх і жовтих кульок.

По завершенню урочистого покладання квітів до меморіалу Солдатської Слави усіх ветеранів і дітей війни було запрошено на урочистості з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам'яті та примирення, Дня Перемоги. У кафе «Полтавська битва» на них чекали святковий стіл, квіти, привітання й концертна програма за участю творчого центру Наталії Май та інших юних талантів міста.

Разом із ветеранами пораділи перемозі та розділили біль скорботи за полеглими на війні міський голова Олександр Мамай та його заступники, секретар міської ради Оксана Деркач, голова міської організації ветеранів Леонід Солодовник й голови районних у місті Полтаві рад ветеранів.

Цього дня біля меморіалу Солдатської Слави Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський у співслужінні духовенства звершив заупокійну літію пам'яті воїнів, які захистили нашу землю від німецько-фашистських загарбників у 1941–1945 роках, та тих, хто загинув тепер, захищаючи нашу державу на Сході України.

Наталія Вісич, 15.05.2015, 14:53722
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень