22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Кольори червня»

Вперше за всю історію існування ПОУНБ ім. І. П. Котляревського на початку червня у відділі мистецтв співробітники бібліотеки провели засідання клубу «Цкавих зустрічей», присвячене Дню журналіста України, бо вже більше півстоліття в ЗМІ висвітлюється діяльність цього закладу культури . Ініціатором такого заходу стала Галина Вікторова, завідувач відділу мистецтв. Про історію журналістики від античності до ХХ ст. повідала Ірина Овчаренко, кандидат філософських наук, директор полтавської філії Міжнародної культурної організації «Новий акрополь». ».Зокрема пані Ірина мовила:» Сам термін «журналістика» походить від французького слова «journal», що означає «щоденник», «журнал». В англійській мові українському слову «журналістика» відповідає «journalism», а в німецькому — «Journalistik».Перша газета в Україні з'явилася у Львові. 9 липня 1749 року тут вийшов одноденний листок польською мовою «KuryerLwowski».

На заході було показано багато виставок під загальною назвою «Кольори червня», що народилася у двох художниць Юлії Сторожевої та Наталії Дмитренко-Пілюгіної – учасниць вечора. До речі, Наталію, як і її родину – батьків Євгена та Ларису та сестру Ольгу добре знають у нашому краї у різних іпостасях - художники, педагоги, науковці, - вони творили і творять історію українського декоративно-прикладного мистецтва, про що не раз писали журналісти Полтавщини. Саме ця родина є членами НСХУ та НСМНМУ, лауреатами премії імені Івана Котляревського. Їхні твори підкорили не лише жителів країн Європи - Україну, Росію, Англію, Болгарію, Францію, а й Сходу, як Турцію. Євген Іванович, заслужений майстер народної творчості України, не лише разом зі своєю родиною талановитих художників брав участь у заході, як килимар, а також презентував прекрасні вірші про мистецтво і творчих людей, адже журналістика – це мистецтво слова. Твори цієї родини – гобелени, килими, іграшки та інше, показані у відділі мистецтв, вдихнули затишок і гармонію у залу бібліотеки. Виставка робіт родини Пілюгіних - це душевна сповідь митців, навіяна красою рідного краю. Зауважимо, що в нашому місті виставки таких високохудожніх робіт якщо і не рідкість, то, в будь-якому випадку, презентуються зовсім нечасто. Надзвичайно високий рівень представленої експозиції відмітили на відкритті фахівці та люди, небайдужі до мистецтва. Як було зазначено читачами бібліотеки, твори мистецтва родини Пілюгіних – це високий рівень професіоналізму, витонченого відчуття Світу та Часу через дбайливе відношення до української та світової текстильної культури.

На засіданні клубу «Цікавих зустрічей» на виставках представлені твори декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва місцевих авторів. Так живопис показали дві полтавки Юлія Сторожева, член НСХУ, та Надія Коркішко, творчість якої сучасники порівнюють з роботами самобутньої художниці ХХ ст. Катерини Білокур. Пані Надія до того ж і гарна поетеса. Вона не один раз ставала переможницею Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» . Молода художниця Юлія Сторожева – активний учасник та переможець багатьох мистецьких конкурсів та проектів, бере участь і в благодійних. А вперше здобула перемогу на Конкурсі молодих художників " Кришталева Палітра" за кращу роботу за 2011 рік. Це полотно "Золоті барви". Чудові сучасні твори показала художниця-графік, книжковий ілюстратор Тетяна Гасенко, яка впродовж багатьох років ілюструє книги місцевих авторів, зокрема прозаїка Оксани Кравченко. Графічні твори на персональній виставці пані Тетяни у жанрі «дудлинг» показують «чим дихає» нове покоління українських художників, актуалізують бачення полтавськими митцями людини і соціуму, світу і всесвіту, реальності і трансцендентності. Багато відвідувачів вважають твори Т. Гасенко своєрідним лакмусом, що проявляє реакції полтавського культурного середовища на виклики сьогодення. Читачі радісно зустріли звістку про те, що Тетянині віночки з маками ручної роботи будуть показані на мистецькому форумі країн СНД, де саме їй випала честь представляти Україну.

На заході вперше у бібліотеці Тетяна Сурніна показала виготовлені власноруч декоративні свічки, історію яких та роль в житті українців вона глибоко вивчала. Вони до того ж є гарними оберегами з природнього матеріалу, адже її родина має понад півсотні вуликів, так що воску вистачає для творчих робіт.

У цьому проекті брала участь гумористка Зінаїда Токар, голова літературної студії «Голос ветерана», чиї спостереження за поведінкою та висловами полтавців виливаються у веселі і жартівливі сценки. У тих, що прозвучали на вечорі «Кольори червня», учасники і глядачі впізнавали самих себе.

Об`єднала усіх цих людей, таких різних за вподобаннями і творчими напрямками, Оксана Кравченко, член НСЖУ та МСПУ, неодноразовий переможець літературних конкурсів в Україні та Росії і диплом ант міжнародного журналістського конкурсу «Срібне перо», ведуча заходу, адже всі вони – герої її газетних публікацій та книжок. Зокрема у бібліотеці прозвучали її прозові твори зі збірок «Моє життя, як сім забутих нот»( Полтава,2002 р.) та нариси про художників-учасників дійства зі збірки «Пролітають роки, як в степу потяги» (Тюмень, 2014 р.) .

Марина Дмитренко

Іван Мольченко, 08.06.2015, 11:202884
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень