26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Героя не забуто

Меморіальна дошка на честь Валерія Боняківського, захисника України, патріота й колишнього учня загальноосвітньої школи №11, зайняла своє почесне місце на фасаді навчального закладу 28 травня.

Народився Валерій Боняківський 14 січня 1970 року в Полтаві. З червоним дипломом закінчив художню школу та навчався у Ворошиловградському вищому військовому авіаційному училищі, де вже в 19 років дістав звання лейтенанта. Після закінчення військової кар’єри став професійним художником. Валерій був членом Полтавської спілки художників «Живопис», членом правління спілки «Полонія». Його роботи були представлені у Варшаві, окремі картини зберігаються в Канаді, Австрії та Угорщині.

Одна з картин – автопортрет у льотній формі – і став образом, який увічнила меморіальна дошка. Небо в його долі не раз відігравало свою роль, і хоч його військова професія була небезпечною, але там лихо оминуло Валерія.
– Його готували до Афганістану, – пригадує мати військового, Марія Карпівна. – За професією він був льотчиком-винищувачем, та коли мав іти на війну, наші війська вивели. Однак йому дістався позивний «Кабул», під яким його і знають хлопці з АТО. Його знали повсюди. У Полтаві та Дніпропетровську – любили, у Донецьку – боялися.

Він пішов добровольцем у зону АТО в травні 2014-го, потім перевівся до батальйону «Дніпро-1», де був командиром штурмово-розвідувальної групи. 16 жовтня 2014 року героїчно загинув у бою під селищем Піски. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Бійці, для яких він був командиром, також прийшли, щоб іще раз подякувати за те, що він зберіг їм життя.
– Коли він витяг нас із першого котла, нас лишилося восьмеро, – пригадав один із «кіборгів». – Своїм життям ми завдячуємо йому.

Ушанував захисника України та його подвиг міський голова Олександр Мамай. Це вже третя дошка в Полтаві, яку відкривають з його ініціативи. Він подякував матері за виховання справжнього патріота, але вважає, що українці повинні не помирати за свою державу.
– Валерій Боняківський загинув за наше світле майбутнє, але ви повинні за нашу країну жити! – звернувся міський голова до учнів. – Довести всьому світові, що наша держава найкраща, своїми досягненнями в науці, спорті, мистецтві.

Також він зазначив, що в майбутньому міська влада робитиме все можливе не тільки для збереження пам’яті про героїв, які захищали свою Вітчизну, а й для того, щоб допомогти їхнім сім’ям.

Сергій Лещенко, 09.06.2015, 15:31623
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень