21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Вода проклала шляхи до буяння краси

І справді на персональні виставці під назвою «Душі мінливі прикмети» молодого художника Андрія Тарасенка, що відкрилася у мистецькій крамниці «Сто доріг», таке відчуття охоплювало кожного відвідувача. Це перша така масштабна виставка випускника ПНТУ імені Ю. Кондратюка, а нині викладача Полтавської художньої школи, що засвідчила багатогранність обдарованості нашого сучасника. Судіть самі, тут поряд – твори образотворчого і декоративно- прикладного мистецтва – графіка та кераміка. Андрія характеризує творчий підхід до кожного образу, що відзначили відвідувачі виставки. Виставка світла, сонячна і по-літньому яскрава, наповнена оптимізмом, якого нам так не вистачає нині. Цьому та майстерності навчили автора виставки такі митці, як Іван Віцько, Павло Волик, Олександр Тарасенко й Олександр Левадний.

Не часто, погодьтеся, можна побачити на виставці керамічні квіти, а немов живі маки та мальви Андрія тим паче. Цікаві і серії жіночих портретів, серед яких є багато графіки у стилі «Ню». Можливо те, що автор полюбляє вночі кататися на мотоциклі, допомогло йому краще зрозуміти почуття і думки людей, що приходять вночі, коли знімаються маски. Тому на його картинах жінки такі ніжні та сором`зливі, ранимі та елегійні. Вони можуть годинами сидіти з котом на духу будинків, замріяно дивитися на дивані телесеріал, просто дивитися у відчинене вікно, як у казку, а ще милуватися альбатросами на пляжі… У кожної героїні є своя жіноча таємниця. От про жіночу долю та вроду, її чарирозповіла своїми піснями Наталія Тихонова, відомий на Полтавщині бард, твори якої допомогли присутнім краще зрозуміти сюжети картин.

Багато тут натюрмортів із тортом та фруктами (яблуками, грушами, гранатом, лимоном та черешнею). Цілий сад квітів виростив на картинах Андрій – маки, троянди, бузок та півники. Однак найбільше захоплення у наймолодших глядачів виставки, а таких було чимало, викликали фaнтазійніроботи, де незвично поєднані квіти та рибки, проте обидві почуваються комфортно у творах полтавця. На картинах Тарасенка вода – це жива істота, яка має характер і настрій. Треба зазначити, що куратором виставки стала Дар`я Тарасенко, дружина художника, з якою вони разом викладають у художній школі.

Андрій Тарасенко – учасник обласних, всеукраїнських виставок, конкурсів та фестивалів, ярмарок народного мистецтва. Його твори зберігаються в Національному музею-заповіднику народного гончарства в Опішному та приватних колекціях.

Оксана Кравченко, 22.06.2015, 13:29694
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень