21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Народна лялька на гостинах у столиці

Виставка народної ляльки вже втретє відбувається в Українському центрі культури та мистецтва в Києві. Цього річ у форумі беруть участь понад 50 лялькарів з усіх областей країни. Полтаву вперше представляє Наталія Свиридюк, член НСМНМУ . Минулі роки проходили виставки-конкурси, а нині – виставка. Куратор цієї виставки Катерина Орлова-Гузова, майстриня народної ляльки і мистецтвознавець. Особливістю експозиції є те, що ляльки розміщені на лавах, в старовинних чемоданах першої половини ХХ ст., а також у старовинних мальованих скринях минулих століть. В інтер’єрі виставки ляльки показані на кольоровому фоні, багато з них – на квітковому. А ще – на фоні народних картин, що додає особливого колориту цій виставці. У нашої землячки – на підрамникам висять на стіні. Кожна лялька має свою цікаву історію, наприклад, під назвою «З бабусиної скрині». У Наталії Свиридюк є сорочка, вишита тамбурним швом, що залишилася у спадок від бабусі Дари. На ній вишиті червоно-чорні квіти. От їх і перенесла на лялькову сорочку наша сучасниця.А ще тут можна побачити ляльки «Весняночка», «Минувшина» та «Господиня».

Організатори проекту настільки відповідально поставилися до роботи, що не лише все органічно вписалося у концепцію, а й вони надали технічну допомогу учасникам, що трапляється не так часто у наш час, бо за звичай самі майстри готують експозицію в музеях.

Потрібно додати, що пані Наталія не зупинилася на досягнутому і її ляльки зможуть побачити полтавці на «Гончарному здвигу» в селищі Опішне. Завершальним акордом опішнянськогосвята стане День гончара – 27 червня, де будуть представлені вироби з різних напрямків декоративно-ужиткового мистецтва.Тут, в Державнійспеціалізованійхудожнійшколі-інтернату І-ІІІ ступенів «Коле́гіуммисте́цтв у Опі́шні» ,НаталіяСвиридюк провела майстер-класи для двохгруп людей, вікомвід 10 до 23 років. Цікаво, щоце не лишеукраїнці, а й представникиГани, Туркменістану. Це є ще одним свідченням того, щомовамистецтва – унікальна, не знаєні меж, нікордонів. Так полтавська лялька-мотанка на гостинах не лише у столиціУкраїни, а й у країнахЄвропи та світу.

Оксана Кравченко, 22.06.2015, 13:37704
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень