21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавцям вручають посвідчення «Учасник бойових дій»

Україні нелегко виборювати своє право на волю й долю у складі прогресивної й демократичної Європи. Агресору й на думку не спадало, що наш народ, його кращі доньки й сини, так об'єднаються, загартуються й стануть на захисті своєї свободи й гідності! Стоїмо й переможемо! Кожен докладає свою крихту до цієї боротьби, та найвагоміша частка – це служба воїнів на передовій. Це їхня звитяга дозволяє нам розбудовувати Україну в мирних сонячних містах. Нам складно, та ми й не уявляємо собі всіх утрат війни, наші діти не знають звуку бомб і пострілів завдяки героям! 14 синів полтавського краю пішли у вічність… Та шана і слава їхнього подвигу не зміліє в людській пам'яті.

Міська влада продовжує видавати посвідчення «Учасник бойових дій» полтавським чоловікам, які проходили службу в зоні АТО. На урочистій церемонії вручення посвідчень міський голова Олександр Мамай зазначив:
– На шану полеглих захисників будуть названі вулиці в новобудовах міста, аби наші діти знали імена тих, хто виборов їхнє право жити достойно й щасливо! На найближчій сесії міської ради ми проведемо рішення про виділення коштів для підтримки родин учасників АТО – жодна дружина, мати, дитина чи поранений солдат не мають залишатися наодинці зі своїми проблемами й негараздами.

Фото на згадку.
Участь у бойових діях не минається просто так, тому кваліфіковані психологи центру соціальних служб уже зараз почали надавати фахову підтримку як самим військовим, так і членам їхніх сімей. Також міська влада оптимізує роботу з оформлення документів і надання пільг, належних учасникам бойових дій, щоб представник родини чи боєць міг у разі звернення розв'язати всі питання якомога швидше. Заступник міського голови Світлана Порохня зазначила, що їм надаватиметься вся необхідна допомога, зокрема путівки на оздоровлення (нині 27 військових із сім'ями відправлені на санаторно-курортне лікування), ще на 200 тис. грн оголошено тендер на закупівлю путівок, який триватиме близько місяця (вартість однієї путівки – 3 тис. грн). Виділяють матеріальну допомогу й сім'ям загиблих, а тим, хто отримав посвідчення, мають виплатити по тисячі гривень допомоги (рішення про це приймуть на наступній сесії міської ради).

На Полтавщину із зони АТО наразі повернулися 190 військовослужбовців, із них 34 вже мають посвідчення учасника бойових дій і троє – інваліда війни. Решта документів перебувають на оформленні в Києві й будуть видаватися по мірі надходження. Тим приємніше було захисникам отримувати посвідки у присутності рідних під оплески місцевої громади: більшість героїв – бійці 16-го батальйону територіальної оборони.

Міський голова привітав кожного з вояків особисто і звернувся до матерів і дружин, які ділили цю урочисту мить зі своїми рідними, нарешті дочекавшись їх із війни:
– Дорогі жінки, всі ми, полтавці, вдячні вам за мудрість, велике терпіння й безмежну любов, адже ваші родини віддали Україні найдорожче – коханих чоловіків, синів, братів, які стали на захисті державного суверенітету! Саме ваша віра, надія й любов додали нашим воїнам сили й були їхнім найвірнішим оберегом!

Приєднались до привітань і наймолодші учасниці творчого центру Наталії Май, розчуливши дзвінкими голосами й трепетним виступом не одне суворе чоловіче серце.

Марія Бойко, Сергій Лещенко
Марія Бойко, 22.06.2015, 16:19635
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень