24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

З новою технікою простіше дотягтися до «сонця»

На комунальному підприємстві електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» оновився автопарк – придбали новий спецавтомобіль, який значно полегшить процес заміни вуличних світильників. Нову техніку в дії продемонстрували на відрізку вулиці Жовтневої поблизу Палацу дозвілля «Листопад».

Це компактний автомобіль з вишкою, з його допомогою можна замінити чотириточковий світильник значно швидше, з мінімальною затратою палива та комфортніше для людей, які працюватимуть із машиною.

– Раніше, аби замінити чотири лампи у звичайному вуличному світильнику, водій мав кілька разів переїжджати довкола ліхтаря, – розповідає Юрій Міщенко, головний інженер підприємства «Міськсвітло». – У новій же спец-автівці пристрій для підйому та переміщення маневрений, тому дозволяє зекономити пальне. Окрім цього, невеликі габарити машини дають можливість замінити чи полагодити світильну конструкцію в будь-якому місці – чи то у парковій зоні, чи то у прибудинковому дворі.

Місту цей автомобіль обійшовся у трохи більше ніж 1 млн. гривень. Великою мірою це стало можливим завдяки вчасним проплатам з Державного казначейства. Завдяки використанню цього автомобіля Полтаві вдасться зекономити у чотири рази більше бюджетних коштів. Як працює нова техніка, особисто перевірив міський голова Олександр Мамай.

– У Полтаві більш як 22 тисячі об'єктів мереж зовнішнього освітлення, які потребують постійного контролю, – зазначає Олександр Федорович. – У наших планах придбати ще три-чотири такі ж автівки, передусім для того, аби полегшити роботу людей, які дбають про освітлення міста. Ну і звісно ж, щоб підприємство змогло вчасно реагувати на ту чи іншу проблему та вирішувати її.

З допомогою нової спецавтівки вже привели до ладу парково-вуличні світильники по вулиці Калініна й далі працюватимуть за графіком. Прикметним є той факт, що цей автомобіль – вітчизняного виробництва. Більше того, збирають його по сусідству із Полтавою – у селі Кошманівка.

– Там є завод, цей автомобіль на підприємстві взяли на повне обслуговування, і нам не треба гнати транспорт у Київ, Харків чи Дніпропетровськ, якщо навіть обслуговувати автомобіль, – ось 30 км до Кошманівки, – каже Олександр Мамай. – Дуже добре, що все виробництво знаходиться поруч.

Варто зазначити, що комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» наразі займається і заміною світлофорів. У місті вже функціонують 17 нових світлофорів з відліком часу. Міський голова пообіцяв, що незабаром будуть установлені ще 50 таких пристроїв регулювання вуличного руху.
Володимир Сулименко, 30.06.2015, 13:45872
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень