21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Роботи полтавських митців презентує одна з кращих галерей столиці

Галерейний проект «АРТ-місія» не лише став окрасою Полтави, а й вийшов за межі нашого міста. Днями відбулася чергова презентація оригінальної виставки – цього разу в столичній галереї «АВС» на Андріївському узвозі.

Виставку абстрактного живопису «Рондо» присвятили 130-річчю з дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне (1885, м. Градизьк, Полтавщина – 1979, м. Париж). Учасниками проекту стали митці з Полтави, члени Національної спілки художників України Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна.

«Арт-місія» в особі співорганізаторів Євгена Анічина, Олексія Петренка та Івана Момота ставить собі за мету популяризацію сучасного українського мистецтва у світі, його інтеграцію в міжнародний культурний простір – і старт взято вдалий. Кожен захід, організований у рамках проекту, стає культурно-мистецькою подією, помітною не лише в регіоні, а й у ширшому колі шанувальників прекрасного. Наразі вже відбулися пленери, виставки, видання каталогів. Так, під час виставок, проведених «Арт-місією», публіка побачила роботи самобутніх художників, які в наш час продовжують традиції українського живопису, вкладаючи в них новий сучасний зміст. А в рамках проекту «Забуті імена» триває робота з повернення імен митців, пов'язаних з Україною, але мало відомих тут, хоча в більшості випадків визнаних у світі.

Нинішня виставка «Рондо», об'єднуючи ці два напрями діяльності учасників «Арт-місії», водночас присвячена Соні Делоне (Сарі Штерн, або Соні Делоне-Терк) та представляє сучасний абстрактний живопис. Соня Делоне – художниця, дизайнер, яка народилася в містечку Градизьк на Полтавщині, але більшу частину життя провела в Європі, насамперед у Франції. Вона була однією з найпомітніших представниць стилю арт-деко, кавалером ордена Почесного легіону, першою жінкою, персональна виставка якої відбулася в Луврі. У світі її ім'я відоме й знамените, проте в Україні, зокрема на Полтавщині, про неї та її внесок у сучасне мистецтво знають здебільшого спеціалісти. Привернути увагу до художниці з українським корінням у її ювілейний рік, а також показати, наскільки актуальним залишається в Україні напрямок мистецтва, у якому вона працювала, і вирішили учасники проекту, її земляки.

– Ми ставимо собі завдання повернути ці визначні імена в Полтаву й Україну – це наш культурний спадок, незаслужено забутий! – поділився враженнями співорганізатор виставки Олексій Петренко. – Ми вже познайомили сучасне покоління з цілою низкою видатних земляків, імена яких відомі цілому світові. Це копітка робота, яку ми взяли на себе з Євгеном Анічиним. Ми не будемо розкривати таємниць, та вже вдалося знайти й викупити за кордоном, повернувши на батьківщину декілька просто унікальних картин. Нині ж вирішили синтезувати історію й сучасний живопис – це доводить, що сучасна мистецька Полтава жива й може бути не менш цікава широкому суспільству, ніж уже давно визнані імена.

Чотири полтавські художники представляють на виставці «Рондо» свої абстрактні роботи, близькі за стилем і духом творчості Соні Делоне. Усі учасники виставки – відомі митці, які активно працюють, перебувають у безперестанному розвитку й постійно створюють нові роботи, що стають відкриттям і одкровенням як для фахівців, так і для широкого загалу. Більшість картин, які можна побачити на виставці, створені спеціально для неї й раніше ніде не експонувалися. Хоча роботи об'єднані напрямком абстрактного живопису, кожен художник має свій неповторний стиль, що робить їхні твори унікальними й пізнаваними. Водночас усі разом вони складають гармонійну експозицію, яка не залишить байдужим нікого, хто цінує сучасне українське мистецтво.

Ті, хто бажають насолодитися роботами полтавських митців, можуть завітати до Галереї «ABC» за адресою: Київ, Андріївський узвіз, 2-6.

Марія Бойко, 30.06.2015, 14:42836
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень