25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Концерт, якого Полтава ще не бачила

Здавалося б, у культурному житті Полтави настали своєрідні «літні канікули» – концертна діяльність у цей період зазвичай завмирає. Тому афіша, яка повідомляє про концерт, що відбудеться 6 липня у залі музичного училища ім. М.Лисенка, має самотній вигляд. А тим часом ця подія, покликана не лише заповнити «концертний вакуум» у місті, має свою унікальність. Про неї ми попросили розповісти народного артиста України Германа Юрченка.

– Будь-який концерт – це своєрідний потік звуків. І, звісно ж, його частіше за все сприймають любителі так званої легкої музики – естради. Класика ж схожа на Попелюшку, з вишуканими манерами, яку сприймають не всі. Однак саме класична музика завжди давала можливість розуміти всю глибинність життя, переживати весь спектр людських почуттів через власну душу, власну долю. Саме тут закладені кращі морально-етичні підвалини культури. Нині стали модними галасливі концерти на площах, стадіонах, у великих концертних залах, де глядач губиться у натовпі і – не побоюсь сказати – губиться сама його душа як основа християнської цінності. У той час як саме в невеликих залах якраз і відбувається велике таїнство культури, де з енергією душевного сприйняття в душі глядача й відбувається зачаття просвітительства.

І нині, намагаючись забезпечити майбутньому концерту надійне дихання і високу якість, я не впевнений, що тут буде аншлаг, але смію запевнити: це буде подія європейського рівня.

Міркуйте самі: наша гостя Анна Федорова, за розквітом таланту якої ми стежили тривалий час (ще в юні роки вона приїздила до Полтави), виросла до рівня однієї з найяскравіших піаністок, гастролі якої прокладені столицями країн усього світу. Вона подарує нам усі чотири балади «польського Моцарта», як називають на батьківщині Шопена. Ми почуємо кращі зразки романтичної музики, у яких розкривається вся драма польського народу, його потягу до свободи. Будемо захоплюватися багатством мелодій, які вкотре підтвердять унікальний аромат мелодики величного генія.

До Полтави приїде вся сім’я Федорових, з якою й було ухвалено рішення запросити вперше побувати в Україні творчого друга Анни, з яким вона часто виступає за кордоном, Ніколаса Шварца – 26-річного американського контрабасиста. Він артист одного з найвідоміших у світі колективів – Королівського симфонічного оркестру в Амстердамі, має величезний авторитет у музичному світі, володар багатьох найвідоміших музичних відзнак, лауреат найпрестижніших міжнародних конкурсів. Як член елітного Літнього джазового семінару Шварц представить у нас на концерті з Анною Федоровою і кращі джазові композиції.

Тож майбутній гранд-концерт має стали для полтавців своєрідною новою школою захоплення Музикою, майстерністю виконавців, школою духовного спілкування і збагачення. Отже, маємо унікальний шанс скористатися цією нагодою і відвідати концертний зал муз-училища.
Іван Мольченко, 02.07.2015, 12:51751
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень