23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Вірші Михайла Любивого «воюватимуть» на Донбасі

В агентстві «Новини Полтавщини» відбулася презентація нової збірки відомого полтавського прозаїка і поета, голови Спілки літераторів Полтавщини Михайла Любивого під промовистою назвою «Навала». Написана вона, як кажуть, по гарячих слідах – на тлі подій в Україні 2014–2015 років. Така творча оперативність здебільшого не характерна для майстрів художнього слова, які зазвичай прагнуть «переварити» ті чи ті явища, подивитися на них з висоти років. А от Михайло Любивий узявся за перо, коли навіть чимало політиків, не кажучи вже про простий люд, ще не до кінця усвідомили, що з нами відбулося і що продовжує відбуватися нині на Донбасі.

– Просто зараз такий час, що зволікати – смерті подібно, – каже Михайло Любивий. – І кожен має зробити свій внесок у перемогу. Зброя поета – це слово, тому я повсякчас відчував, що мовчати не маю права. Треба писати, будити людську свідомість! Тому вірші народжувалися буквально слідом за подіями в країні, і ось так з'явилася ця невелика, але дуже дорога мені книжечка. Хотілося, щоб люди почули мої думки, а ще хотілося, щоб її прочитали й солдати на передовій, адже і для них слово – це велика підмога.

У передмові до збірки поет Борис Кулик пише: «Узагальнюючи сказане, наголосимо: вірші Михайла Любивого, що увійшли до збірки «Навала», вистраждані поетом на крутосхилі літ, відгранено його художницьким даром – це ніби запрошення читача до подальшої розмови про найсокровенніше».

Сама ж збірка умовно складається з двох розділів, перший з яких відкриває вірш «Не шукайте атлантів». А поема-нотатник «Предтеча однієї втечі» – це вже події, що передували Майдану, і сам Майдан. І зрештою другий розділ, що складається з циклу віршів «Крим і Донбас – українська земля». Назви більшості з них говорять самі за себе: «Зелені чоловічки», «Усе – від війни», «Святий обов'язок», «Зупини агресора!», «Мінні поля», «Кіборги», «Санінструктор Люба». Саме деякі з них поет і зачитав присутнім на презентації.

З новим творчим доробком Михайла Любивого привітали колега по перу Микола Костенко, єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій, в.о. директора видавництва «Полтавський літератор» Анатолій Карпенко (у цьому видавництві й побачила світ збірка «Навала»).
До речі, наприкінці заходу автор передав 100 примірників своєї збірки представникам волонтерського центру УАПЦ, які цими днями й доставлять їх українським воякам у зоні АТО.


Залишається лише додати, що «Полтавський вісник» якоюсь мірою теж допоміг виходу цієї збірки, оскільки деякі твори з неї свого часу вперше з'явилися на шпальтах нашої газети й одержали схвалення читачів. А це, на думку самого Михайла Любивого, спонукало його до продовження роботи над темою.

УСЕ – ВІД ВІЙНИ...

Це все – від війни, від великого горя.
Тут черствіють люди.
В донецьких просторах
Кров ллється щодня, причаїлася смерть,
І битися треба, хоч круть ти, хоч верть...
До ран і до болю (хоч важко) звикаєш...
Та звикнути як, коли друзів втрачаєш,
З якими ще вчора їв кашу і суп
З казанчика спільного?..
Рвав з ними пуп…
У землю вгризаючись, як у спасіння,
Пускаючи тут, під Горянськом, коріння...
І що для нас дощ?
Що – морози?
Що – грип?
Що долі лукавої стишений схлип?
Спимо ми тривожно під грім мінометів...
Ми мир захищаємо тут для планети!
За мир цей я мерзну щоденно в окопі...
Ти чуєш, Америко?
Чуєш, Європо?
Ми – сильні!
Ми – вправні!
Ми станем побідно над краєм отецьким.
Над вільним.
Над рідним.
За правду воюєм – свята наша справа!
Живи, Україно, велика державо!
Віталій Скобельський, 02.07.2015, 15:09993
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень