24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Полтавська Січ»: втілювати громадські ініціативи необхідно, починаючи із себе

Дмитро Лаптєв.
У наші складні часи ми дуже часто скаржимося на владу: можновладці роблять мало, або не те, що треба, або взагалі нічого… І далі порожніх балачок діло зазвичай не йде, мало хто знаходить час і наснагу, аби хоча б спробувати змінити навклишній світ на краще. Проте є люди, які на законних підставах впливають на процеси, що їх не задовольняють: одні контролюють роботу ДАІ, змушуючи інспекторів дотримуватися букви закону, інші займаються волонтерською діяльністю, збираючи та відправляючи в зону АТО речі, необхідні українським воякам. Ще хтось організовує велосипедистів, які ночами супроводжують жінок додому, дехто допомагає міліціонерам патрулювати місто, підтримуючи правопорядок. Таких людей зазвичай називають громадськими активістами, їх діяльність законна, прозора і дуже корисна. Одна з таких організацій, що працює в нашому місті, – громадське формування «Полтавська Січ» – неполітична структура, створена за підтримки громади Полтави, яка бере на себе функцію допомоги МВС у патрулюванні вулиць міста. Тут створені групи піших і автомобільних патрулів та оперативні групи швидкого реагування.

Кореспондент «ПВ» зустрівся із засновником та керівником організації Дмитром Лаптєвим.

– Вітаю, розкажи, будь ласка, як давно та в якому форматі працює організація?
– «Полтавська Січ» створена наприкінці листопада 2014-го групою однодумців, які хотіли зробити Полтаву безпечнішою. Спершу вона планувалась як громадська організація, але швидко стало зрозуміло, що місту більше потрібні ті, хто готовий рішуче діяти, ніж ті, хто вміє велемовно висловлюватись. Тож форматом нашої спільноти стало громадське формування із забезпечення правопорядку. Півроку тому ми офіційно зареєструвались, тому допомагаємо полтавським правоохоронцям на цілком законних підставах.

– А чому взагалі склалася ситуація, коли міліції знадобилася допомога? Ще нещодавно вона цілком справлялася зі своїми обов'язками.
– Багато наших правоохоронців залучені до батальйону «Полтава», який нині перебуває у зоні АТО, тож для патрулювання міста часто просто не вистачає людей. Обласне УМВС звернулося за допомогою до громадськості, і ми їх почули. Сьогодні наше формування розширюється, і якщо хтось хоче приєднатись до нас, варто знайти наше представництво у соцмережах і зв'язатися з організаторами спільноти.

– Які повноваження мають ваші активісти?
– Ми діємо цілком офіційно, тож маємо право затримувати порушників громадського порядку із застосуванням різних спецзасобів.

– Як відрізнити активістів від усіляких сумнівних особистостей?
– Усі члени нашої організації мають розпізнавальні знаки – нашивки «Полтавська Січ» на одному плечі, «Громадське формування. Служба безпеки» – на другому. Вони також мають документи, видані виконкомом Київського району, що підтверджують їхню особу.

– Хто та за якими критеріями проводить набір активістів у «Полтавську Січ»?
– Може вступити кожен громадянин від 18 років, який не має судимості. Ми проводимо з кандидатами невеличку співбесіду, за кілька хвилин спілкування нескладно визначити, чого саме прагне людина, котра хоче стати однією з нас. Полтава – невелике місто, якщо хтось уже встиг себе дискредитувати, про це швидко стає відомо, до того ж ми подаємо прізвища наших членів до МВС, яке проводить свою перевірку і підтверджує їхні повноваження. Можу запевнити, що неадекватів серед нас немає.

– Форма, шеврони, спецзасоби – все це коштує недешево. З яких джерел фінансується ваша організація?
– У нас немає офіційних джерел фінансування та спонсорів. Ми купуємо все необхідне за власні кошти. Ми дорослі люди, які вже якось відбулись у цьому житті, працюємо, заробляємо гроші, частину з яких витрачаємо на те, що вважаємо важливим, – забезпечення правопорядку у місті, де ми мешкаємо. Ми займаємось цим у свій вільний час, жертвуючи іншими своїми захопленнями та спілкуванням із близькими і друзями. Часто буває і так, що хтось бажає приєднатися до нашої ініціативи, проте не має вільного часу, аби патрулювати місто. Такі люди роблять благодійні пожертви, на які закуповується те, що нині потрібно організації.

– Як часто ви виходите на нічні патрулювання?
– Як правило, тричі на тиждень ми з працівниками міліції виходимо на патрулювання обраного навмання району міста. Починаємо о 22-й, закінчуємо о 5-й ранку, адже треба хоча б кілька годин поспати, бо зранку всім виходити на роботу. Керівництво МВС уже багато разів висловлювало нам подяки, а це є певним доказом того, що ми робимо потрібну справу.

Патруль «Полтавської Січі» перед виходом на чергування.

– Ви співпрацюєте виключно з підрозділами МВС?
– Ми намагаємося з'являтися там, де ми потрібні. Частенько ми допомагаємо «Полтавському батальйону небайдужих» – переносимо важкі речі під час заходів, які вони організовують, виставляємо столи, виставляємо та збираємо сцену і, звісно, гарантуємо безпеку заходів. Також ми проводимо безплатні тренування зі східних єдиноборств, передусім вони для членів нашого формування, але до нас частенько приєднуються ті, хто не має коштів, аби оплачувати регулярні тренування у комерційних спортклубах.

– Чи плануєте ви найближчим часом реалізовувати нові соціально значущі проекти?
– Можливо, ми у чомусь утопісти, але віримо, що більшість людей хоче розвиватись і підсвідомо тягнеться до кращого. Це помітно навіть на прикладі наших знайомих – спочатку вони сприймали наші ініціативи як прояв дивакуватості й посміювалися, що систему змінити неможливо. Вже зараз, побачивши реальні результати нашої роботи , вони починають цікавитись алгоритмом нашої роботи і навіть частенько прагнуть нам допомогти. Тому наступний проект, який ми плануємо реалізувати у Полтаві, має робочу назву «Соціальний лікбез» – ми плануємо розміщувати у дозволених місцях текстові та візуальні посили, спрямовані на виховання патріотизму, взаємної ввічливості, відчуття такту. Ми хочемо заохотити молодь до читання книжок, до висловлювання незаангажованої думки, до занять спортом. Ми розуміємо, що все це втілюватиметься не дуже швидко, але у майбутньому має принести позитивний результат.

– Ваша організація є ефективним прикладом взаємодії влади та громадськості. Як її керівник порадь щось молодим та активним людям, які так само, як і ти, прагнуть змін і мають уявлення, як ці зміни провести, але не вірять політикам.
– Тут є кілька основних нюансів. По-перше, громадська діяльність не є способом заробітку. Якщо ти не готовий витрачати власний час, енергію та іноді кошти на втілення своїх ініціатив, то це не для тебе. Шукай себе у бізнесі або в політиці. По-друге, не треба відразу ставити перед собою глобальні цілі – намагатися змінити все і відразу, набагато краще зосередитися на невеликій, але конкретній проблемі й докласти зусиль до її вирішення. По-третє, потрібно реально себе оцінювати, розуміти, що саме ти можеш дати своєму місту, країні, світу, в якому ти живеш. Тож починати треба з себе, більше читай, займайся спортом, максимально вдосконалюйся – принаймні люди, що оточують тебе, потягнуться до кращого, зроблять крок у вірному напрямку.

Дякую за ваші ініціативи та за цікаве спілкування, і нехай «Полтавська Січ» не припиняє робити наше місто безпечнішим, спортивнішим і культурнішим.
Павєл Москалюк, 09.07.2015, 11:483660
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень