21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Візити митрополита на Полтавщину закарбовані у світлинах

Минув рік від смерті предстоятеля Української православної церкви блаженнішого митрополита Володимира, який 5 липня 2014 року, на 79-му році життя, після тривалої хвороби, відійшов до Господа. З приводу цієї дати у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка відкрили фотовиставку «Блаженніший митрополит Володимир на Полтавщині».

Виступає митрополит Полтавський і Миргородський Филип.
– Нащадкам ще належить оцінити роль митрополита Володимира в історії православ’я, але я дякую долі, що подарувала мені шанс спілкуватися з такою неординарною особистістю, – сказав, відкриваючи виставку, митрополит Полтавський і Миргородський Филип. – Мені в житті пощастило, бо я мав змогу багато спілкуватися з цією святою людиною. Блаженніший відвідував Полтавщину, любив її мелодійні пісні та мальовничу природу, а понад усе – людей. І взагалі дуже любив Україну. До нього можна було прийти з будь-яким питанням, поговорити й отримати розумну відповідь і пораду. Це Людина з великим серцем і з великої букви.

Присутнім продемонстрували тележурнал «Православний вісник» про життя та діяльність митрополита Володимира. Після чого чоловіче тріо з архієрейського хору під керівництвом диякона Дмитра Литвиненка виконало відому пісню «Ромашка белая» на слова блаженнішого, хоча хибно вважається, що вони народні. Своїми спогадами поділився настоятель Спаської церкви отець Іоан Корнієнко, який був одним з учнів Володимира наприкінці 1970-х років. Він навчався в Московській духовній семінарії, у якій митрополит на той час був ректором.

– Нас, семінаристів, було багато, але всіма владика опікувався наче рідними і завжди був великим патріотом, – розповів настоятель. – Він знав майже кожного студента по імені, цікавився сімейними справами, незаможним студентам допомагав матеріально. Це була інтелігентна й толерантна людина. У центрі Москви на Різдвяні свята ми завжди українською мовою співали колядки. Тоді навчалося багато українців, особливо студентів з Галичини.

На знімках виставки – відвідини Володимиром Полтавщини. Ось він освячує місце під храм Андрія Первозваного, що на перехресті вулиць Сінної та Зигіна. Збереглися фото, як він відвідував Хрестовоздвиженський монастир для освячення Свято-Троїцького храму та прославлення у лику святих єпископа Афанасія, а також галерею мистецтв ім.Миколи Ярошенка. Бував блаженніший і в Комсомольську, Кобеляцькому районі та у Мгарському чоловічому монастирі. Там він очолив урочистості з нагоди прославлення 17 Мгарських мучеників, зарахованих до лику місцешановах святих. Останній візит митрополита на Полтавщину відбувся 10 жовтня 2010 року.


Фотовиставка «Блаженніший митрополит Володимир на Полтавщині» діятиме до 17 липня.
Володимир Сулименко, 13.07.2015, 11:16554
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень