21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Івана Купала по-полтавськи

Івана Купала – свято особливе. По-перше, одне з небагатьох, яке корінням своїм сягає ще в язичницькі часи, а по-друге, абсолютно позбавлене будь-якого політичного присмаку. У Полтаві його традиційно відзначають з розмахом, тож і минулого понеділка ще засвітла, задовго до купальської ночі, на пляж Октябрського району вже підтягувалися люди цілими групами – сім'ями, з дітьми і друзями… Тут і відбувалося головне дійство, яке цього разу проходило під патронатом міського голови Олександра Мамая.

До початку дійства полтавці відпочивали на пляжі, купалися в річці, засмагали на сонечку та спостерігали за приготуваннями до свята. Воно ще не почалося, а діти вже обліпили головну й допоміжні сцени, прикрашені квітами, віночками, кольоровими стрічками, що одразу створило дух Івана Купала.

Програма почалася о 17.30 і тривала до пізньої ночі, охоплюючи коло інтересів різного віку населення: від ігрової зони для малечі й до пінної вечірки та фаєр-шоу для дорослих. Аби ніхто не залишався байдужим, для гостей підготували і чимало різних конкурсів із цінними призами.

Початок свята здебільшого був «дитячим». Першими відкрилися атракціони та творчі майстерні. А щоб підтримувати серед гостей дух змагання, за участь у майстер-класах видавали купони для купальської лотереї, тож куточки народних майстерень користувалися неабиякою популярністю, а діти тим часом могли навчитися малювати аквареллю, зробити ляльку-мотанку з сіна або ниток, отримати собі малюнок так званим аквагримом. А ще – спробувати себе у штучній риболовлі, стрільбі з водних пістолетів, просто пострибати на батутах. Для всіх бажаючих у тому ж кутку розмістили намет з безкоштовною солодкою ватою та сувенірами.
Окремо потрібно виділити конкурс на кращий купальський віночок. Фантазія дівчат безмежна, отже, можна було побачити квіткові головні убори абсолютно різні за формою, забарвленням та оздобленням. Загалом у цьому конкурсі взяло участь понад півсотні полтавок, а кращим шістьом вручила призи (зокрема й голов-ний – годинник-mp3-плеєр) представник політичної партії «Совість України» Ірина Климко.
А тим часом з головної сцени вже лунала народна музика, з'явилися співаки і танцюристи. Дитячий сміх лунав по всьому майданчику, починалося шоу мильних бульбашок. Цікаві образи ведучих-моряків та безліч трюків з бульбашками викликали неймовірно бурхливу реакцію малечі.

Зрештою о 18.30 почалося театралізоване дійство. На головній сцені молоді артисти розіграли сценки з п'єси Івана Котляревського «Наталка Полтавка». Лунали народні пісні, дівчата водили хоровод навколо купальського деревця, прикрашали його віночками та стрічками. Публіка добре приймала танок козаків, а один чоловік не втримав емоцій і сам почав витанцьовувати…


У перерві між виступами ведуча запросила дітей та підлітків скуштувати морозива та згодом приєднатися до перших конкурсів на призи з лотереї. Якщо у творчих майстернях брали участь майже одні діти, то тут настав час і для батьків. Запальні ведучі змусили дорослих повторили абетку та складати слова, сушити одяг та змагатися за лотерейний купон у шаленому танку. За результатами конкурсів переможці отримали футболки, м'ячі, намети та інші корисні призи.


Сонце сіло за горизонт, і до відпочивальників приєднався міський голова Олександр Мамай. Він охоче фотографувався з бажаючими, а під час розіграшу лотерейних призів співпереживав і допомагав діт-лахам розібратися у номерах на купонах. Він же вручив і головні призи переможцям лотереї.

Поступово на вулиці темнішало, і сцена запалилася різнокольоровим світлом прожекторів. Під таким магічним освітленням вийшов сам Нептун з помічниками та повернув мішок із грішми для ворожіння, який раніше вкрали чорти. Аби збулося бажання, ведуча запропонувала всім кинути через ліве плече срібну монетку. Першим це зробив сам міський голова символічним п'ятаком. А Нептун зі своєю бравою командою запропонував йому запалити багаття, яке за мить і спалахнуло під радісні вигуки юрби. Олександр Мамай запросив дівчат пустити віночки на воду, а тим часом почалося і фаєр-шоу: його відкрили відчайдушні приборкувачі вогню на одному березі, а з іншого спалахнув вогняний млин і злетіли у нічне небо вогні салюту… Під його звуки й розпочав свій виступ рок-гурт «Мандри», аби найбільш витривалі продовжували танцювати і розважатися.

Маргарита Дорохова
Іван Мольченко, 13.07.2015, 11:281018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень