13 грудня 2018 • № 50 (1534)

Канівець зі сріблом, Гармаш у чвертьфіналі

2 липня у Кванджу (Корея) розпочалася ХХVІІІ Всесвітня універсіада, у якій у складі студентських збірних України виступають наші земляки – вихованці спорту Полтавщини, які навчаються у вищих навчальних закладах та аспірантурах інших міст нашої країни.

У ваговій категорії до 73 кг дзюдоїст Дмитро Канівець (крайній праворуч) здобув срібло Всесвітньої універсіади.
Першим серед наших земляків у Кванджу стартував вихованець полтавського волейболу Пилип Гармаш – колишній гравець «Фаворита» (Лубни), багаторазовий чемпіон і володар Кубка України з волейболу у складі харківського «Локомотива». Збірна України впевнено посіла перше місце у групі D, здобувши перемоги в усіх чотирьох матчах над: Латвією – 3:1, Венесуелою – 3:0, Китаєм – 3:0, Мексикою – 3:1.

Полтавець Дмитро Канівець, який продовжує навчатися в Харківській державній академії фізичної культури, завоював срібну медаль з дзюдо у ваговій категорії до 73 кг. У першому турі він переміг на татамі Давіта Нікогосяна (Вірменія) – у повноформатному поєдинку, застосувавши прийом «ваза арі» і прийом – «юко». У трьох наступних поєдинках наш земляк досягав дострокових перемог за допомогою прийому «іппон», який свідчить про повну перевагу над суперником, що вже не здатен продовжувати поєдинок. У другому турі Канівець переміг Ніколу Гардашевича (Чорногорія) – за 3 хвилини 49 секунд, у чвертьфіналі – Хосе де Леон-Лопеса (Домініканська Республіка) – за 29 секунд, у півфіналі – Зелімхана Оздоєва (Росія) – за 3 хвилини 27 секунд.

У фіналі суперником нашого земляка був Чангрім Ан (Корея). Вирішальний поєдинок став блискавичним – Дмитро Канівець програв корейцю на «іппоні» вже на 25-й секунді.

5 липня вихованка полтавської школи плавання Марія Лівер, яка нині навчається у Дніпропетровській державній фінансовій академії, стартувала у першості з плавання на дистанції 100 метрів брасом. Вона успішно подолала два раунди змагань: у кваліфікації показала дев’ятий результат, а за підсумками двох півфінальних запливів мала восьмий.

У фіналі Марія Лівер стартувала на восьмій доріжці у плавальному басейні «Намбу універсіті акватік центр». У підсумку вона фінішувала на шостому місці з результатом 1 хвилина 7,94 секунди.