19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Ювілейна» сесія міської ради: скандали та конструктив

50 чергову сесію Полтавської міської ради, яка повинна була розпочатися 10 липня о десятій годині ранку, довелося перенести через події, що мали місце спочатку в сесійній залі, а потім продовжилися на господарському дворі приміщення.

Цього разу на сесії депутати збиралися розглянути низку дуже важливих для життєдіяльності міста та громадян Полтави питань. Планувалося прийняти звернення депутатів міськради до депутатів Верховної Ради стосовно зниження тарифів на комунальні послуги, про визначення обсягу повноважень районних у місті Полтава рад, про внесення змін та доповнень до Програми соцзабезпечення та соцзахисту населення Полтави «Турбота» на 2015 рік, комунальні питання, питання оздоровлення дітей та учасників АТО й багато чого іншого.

Проте ще до початку сесії у коридорі перед залою засідань почалися сутички між перевізниками та громадськими активістами, де останні вимагали зниження вартості проїзду з чотирьох до трьох гривень. Охорона не змогла втримати протестувальників, і вони ввірвалися у сесійну залу. Уже за кілька хвилин тут же з’явився народний депутат Сергій Каплін, котрий накинувся на міського голову Олександра Мамая з вимогою винести на сесію питання щодо зниження вартості тарифів на проїзд.

Варто відзначити, що тему тарифів, болючу для полтавців, Каплін узяв невипадково, оскільки вона й пече більшості громадян, і дозволяє підняти свій рейтинг напередодні чергових виборів. До того ж одіозний депутат не так давно організував нову політичну партію, яку тепер активно просуває у регіонах.

Натовп, що утворився навколо міського голови, фактично заблокував його та унеможливив подальшу роботу у плані проведення сесії. Одна з активісток почала бігати по столах і голосно кричати, ще кілька людей вибивали двері, дехто кидався на депутатів, котрі намагалися припинити цей безлад і просили залишити приміщення людей, які заважали провести засідання. Сергій Каплін почав штовхати Олександра Мамая, голосно ображати його та принижувати, намагаючись усіляко спровокувати очільника Полтави на конфлікт.

Зрозумівши, що в ситуації, яка склалася, проводити сесію неможливо, міський голова зрештою покинув зал засідань і пішов у свій робочий кабінет. Конфлікт, що саме набрав обертів, паралізував роботу не тільки сесії, а й усього міськвиконкому.

Коли Олександр Мамай зайшов до кабінету, Каплін у присутності журналістів викликав співробітників ДСНС і швидку допомогу нібито для того, щоб відкрити кабінет міського голови, оскільки тому, на думку Капліна, стало погано з серцем. При цьому нардеп активно апелював своїм статусом та на камери рекламував передвиборну програму своєї політсили.

Незважаючи на те що сесія була зірвана, Каплін та його прибічники продовжували пікетувати у приймальні міського голови. Олександр Мамай, зрозумівши, що конструктивна робота неможлива в принципі, вийшов із кабінету і намагався покинути територію міськради, сівши у службовий автомобіль.

Активісти на чолі з Сергієм Капліним та депутатом міськради Олександром Шамотою заблокували «Фольксваген», у якому перебував міський голова, при цьому Каплін ударив Мамая кулаком в обличчя. У натовпі почали лунати крики «Люстрація», хтось уже віз до іномарки будівельну тачку і вимагав витягти очільника міста з машини та провезти його в ній, ще хтось вимагав побити. Згодом Каплін узявся спускати колеса у службовому авто.

Після тривалого блокування авто Олександр Мамай сів за кермо і намагався виїхати з двору міськради. У цей момент Олександр Шамота стрибнув на капот автомобіля, гучно вигукуючи, що ніхто нікуди не поїде і не виїде за територію. Оскільки ворота були заблоковані, Олександру Мамаю довелося зупинитися. Невідома жінка вилила на авто відро води, хтось розбив лобове скло автомобіля, а ще кілька громадян поставили перед воротами залізну бочку та накидали в неї тротуарну плитку, що лежала, складена, поряд, таким чином ще сильніше заблокувавши виїзд.
Міський голова, вийшовши з авто, викликав правоохоронців, вважаючи, що слідчо-оперативна група приїде і проведе незалежне розслідування цих подій.

Уже через кілька хвилин на місці інциденту з’явилися медики, співробітники ДСНС, ДАІ та міліція. Вони запротоколювали всі свідчення і разом з Олександром Федоровичем виїхали з двору міськради для проведення подальших слідчо-оперативних заходів.

Виступаючи перед пресою, Олександр Мамай висловив свою версію того, що сталося.

– Оскільки внаслідок описаних подій сесія міської ради була фактично зірвана, я вирішив покинути територію, аби натовп розійшовся і люди заспокоїлися, – розповів очільник міста. – Коли я сів в автомобіль, Каплін почав на мене кидатися, ударив кулаком в обличчя і намагався витягти мене з машини. Існувала конкретна загроза моєму здоров’ю та життю. Що робив Шамота на капоті службового авто міського голови, досі не розумію. Ще я, до речі, пропонував Капліну сісти в автомобіль і розказати, чого хоче, проте слухати мене він не став. Стосовно хронології подій, то хто на кого нападав, хто кого штовхав на капот автомобіля, хто кому погрожував, зафіксували численні відео- та фотокамери журналістів, котрих на сесії було дуже багато. Серед преси відмітилися й представники загальноукраїнських каналів, які, вважаю, приїхали не просто для того, аби показати просту роботу сесії міської ради. Я переконаний, що вся ця акція була чітко спланована для дискредитації місцевої влади напередодні виборів. Проте у правоохоронців зараз є об’ємна доказова база із матеріалів, наданих представниками ЗМІ та просто глядачами для того, аби детально розібратися в тому, що ж сталося насправді і хто винен.

Правоохоронці провели опитування всіх учасників та свідків конфлікту, розпочалося слідство.

Як розповіла одна з працівниць міськвиконкому, котра спостерігала за подіями через вікно, близько 13-ї години Сергій Каплін вигукнув «Слава Україні!», на що йому відповіли присутні «Героям слава!», і покинув територію, а за ним пішли і його прихильники.

Олександр (не побажав назвати прізвище), один зі свідків конфлікту, вважає, що такі методи розв’язання питання вартості проїзду, продемонстровані народним депутатом та активістами, просто неприпустимі.

– Мені та моїм рідним і знайомим теж не подобається вартість проїзду по місту, – каже чоловік.– Проте, я вважаю, ніхто не має права вриватися у залу засідань і заважати роботі депутатів, тим паче кидатися до міського голови з кулаками. А ще я звернув увагу, що найбільше на Олександра Мамая за той проїзд нападали жінки явно пенсійного віку. Це тим більше дивно, адже всім відомо: пенсіонери в нас у місті мають право на безкоштовний проїзд у комунальному транспорті.

Незважаючи на всі події, що мали місце зранку та в обід 10 липня, 50 сесія міської ради все ж відбулася.

Олександр Мамай повернувся на роботу, і о 15.50 депутати зібралися на сесію, де розглянули всі заплановані питання. Оскільки народного депутата Капліна вже не було, сесія пройшла у спокійному та конструктивному режимі.

Насамперед депутати проголосували за зміни в розпорядженні щодо проведення 50 сесії міської ради, яка планувалася на десяту годину 10 липня, де йшлося про перенесення засідання сесії на 15.50 10 липня у зв’язку з ранковими подіями, обставинами, що «становили загрозу життю і здоров’ю громадян та створили загрозу діяльності Полтавської міської ради». Депутати більшістю голосів підтримали пропозицію міського голови та взялися до роботи.

Сесія розпочалася з того, що на розгляд депутатів були прийняті ще п’ять додаткових питань, а також дві пропозиції від депутата Шамоти. Оскільки жодна з пропозицій Олександра Сергійовича не була підтримана, він демонстративно покинув сесійну залу і не брав участі в подальшому засіданні.

Першим на сесію було винесене питання про звернення депутатів Полтавської міської ради до Кабміну з проханням щодо зниження тарифів на комунальні послуги в Полтаві. Його прийняли практично одноголосно, проти проголосував тільки один із 33 депутатів, присутніх на сесії.

Під час подальшої роботи депутати розглянули та прийняли низку серйозних та нагальних питань, що стосувалися як розподілу бюджету, так і ремонтів, пільгового проїзду для учнів з 1 вересня по 31 грудня 2015 року, допомоги учасникам АТО та їхнім родинам тощо.

Марина Зінченко
Іван Мольченко, 16.07.2015, 13:022528
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень