10 грудня 2018 • № 49 (1533)

На чемпіонаті світу в Глазго — ні дня без нагород

Дмитро Виноградець.
Оксана Хруль.
У шотландському місті Глазго (Велика Британія) стартував паралімпійський чемпіонат світу з плавання, на якому у складі збірної України успішно виступають спортсмени з Полтави.

У перший день змагань, 13 липня, полтавець Дмитро Виноградець завоював золоту медаль у паралімпійській нозології S3 на 200-метрівці вільним стилем. У фінальному запливі наш земляк фінішував з результатом 3 хвилини 28,89 секунди, випередивши росіянина та італійця.
Полтавець Ярослав Денисенко у паралімпійській нозології S13 у фінальному запливі на 50 метрів вільним стилем завоював бронзову медаль з результатом 24,23 секунди. Наш земляк поступився лише білорусу, який установив світовий рекорд, та бразильцю.

Юрій Божинський і Дмитро Виноградець у складі естафетної мікст-збірної України (двоє чоловіків та дві жінки) завоювали срібну медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем. У фінальному запливі українці фінішували з результатом 2 хвилини 35,88 секунди. Перемогу тут святкувала збірна Бразилії, яка встановила новий паралімпійський рекорд.

Євген Богодайко.
14 липня свою першу золоту медаль здобув полтавець Євген Богодайко, який переміг у паралімпійській нозології SB6 на 100-метрівці брасом. У фінальному запливі наш земляк фінішував з результатом 1 хвилина 21,92 секунди, трішки не дотягнувши до свого ж світового рекорду. У Глазго полтавець випередив срібного призера з Колумбії та бронзового – з Німеччини.

Полтавець Ярослав Денисенко 14 липня у Глазго завоював свою чергову медаль – цього разу срібну на 200-метрівці комплексного плавання (у паралімпійській нозології SM13). У фінальному запливі наш земляк фінішував з результатом 2 хвилини 8,58 секунди. Денисенко знову поступився білорусу, а бронзовим призером став представник Азербайджану.

15 липня чергову медаль серед наших земляків завоювала Оксана Хруль, яка стала бронзовою призеркою у паралімпійській нозології SB7 на 100-метрівці брасом. У фінальному запливі полтавка фінішувала з результатом 1 хвилина 38,95 секунди. Оксану Хруль випередили лише американка та представниця Голландії.

Загалом українські паралімпійці успішно стартували серед майже 600 спортсменів з 68 країн світу на чемпіонаті світу з плавання, що проходить з 13 по 19 липня на батьківщині паралімпійського спорту – Великобританії. У перші два дні чемпіонату світу нашій команді у складі 43 спортсменів вдалось у Глазго вибороти 17 високих нагород, серед яких сім золотих, шість срібних та чотири бронзові медалі і стати першими у загальному командному заліку.

Паралімпійський чемпіонат світу з плавання триває, сподіваємося на чергові нагороди наших земляків.