25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Роботи з ремонту доріг триватимуть «до першої сніжинки»


Ремонт доріг у Полтаві у самому розпалі. Масштабні роботи тривають у місті практично цілодобово. Допоки дозволяє погода, комунальники хочуть зробити максимум. Уже виблискують новим асфальтним покриттям дороги на вулицях Леніна, Сінній, Сосюри, Освітянській, площах Зигіна та Павленківській, з інших комунальники зрізали верхній шар, підготувавши до проведення реконструкції. Таких масштабних робіт не пам'ятають ані самі городяни, ані дорожники.

Зовсім скоро до переліку відремонтованих доріг потрапить і вулиця Зіньківська. Подивитися за ходом робіт сюди прибув міський голова Полтави Олександр Мамай.
– Обсяг робіт величезний, але розпочати раніше ніж у травні, ми не могли, – розповів Олександр Федорович. – Це пов'язано з тим, що бюджет країни, а відтак і бюджет міста приймався аж наприкінці січня. Через це тендерні процедури розпочалися лише в березні. Та наразі в нас достатньо людей і техніки для того, щоб виконати все, що запланували. А це капітальний ремонт таких дорожніх артерій міста, як вулиці Великотирновська, Рози Люксембург, Маршала Бірюзова, Лисенка, Новий Базар, Красіна і поточний ремонт Сакко, Ціолковського, Грушевського, Степового фронту, Пушкіна, Сковороди, Козака, Балакіна і Свердлова. І дворові проїзди до вересня відремонтуємо в усіх мікрорайонах.


«Зелене світло» такій масштабній реконструкції навесні поточного року дало Державне казначейство, розпочавши здійснення необхідних проплат.
– Якщо Київ на ремонт своїх доріг у цьому році виділив 220 мільйонів гривень, то для Полтави, яка набагато менша, ми на сесії виділили майже 160 мільйонів, – каже Олександр Мамай. – Ставимо за мету – повністю в усіх без винятку так званих спальних районах зробити ямковий ремонт у цьому році. Якщо сьогодні якась техніка не дійшла на Сади-1, Сади-2, то вона працює на Половках, Леваді чи Алмазному. У серпні-вересні ми обов'язково дійдемо і туди. Щодо термінів, то роботи йтимуть доти, доки дозволятиме погода, як кажуть, до першої сніжинки.

Нині роботи йдуть згідно з графіком. Пов­ним ходом триває реконструкція дорожнього покриття у полтавських дворах. Наприклад, біля будинків на вулиці Ціолковського кілька днів працює спеціальна дорожня техніка та вже встановлені нові бордюри. Своєї черги на відновлення дорожнього покриття чекають вулиці Сакко, Великотирновська, Ціолковського, Рози Люксембург. Тут уже зняли верхній шар асфальту. До речі, відходи від фрезування використовують вторинно. Після переробки їх вивозять на околиці міста, де ними асфальтують колишні ґрунтові дороги.

Незабаром, кажуть дорожники, розпочнуть капітальний ремонт однієї з найбільш проблемних ділянок у Полтаві – вулиці Маршала Бірюзова, а також вулиць Лисенка та Свердлова, які більше відомі як «серпантин» на Червоному Шляху, а в серпні займуться реконструкцією славнозвісної полтавської бруківки.

Сформований перелік вулиць і доріг, які відремонтують капітально (повне зняття асфальту, вирівнювання дороги, встановлення ливневих стоків, підняття люків, установлення бордюрів). До нього увійшли вулиці Великотирновська, Рози Люксембург, Маршала Бірюзова, Лисенка, Новий Базар (дві вулиці), Красіна (від Фрунзе до Колективного), Свердлова, Покровська.

Поточний ремонт доріг здійснять на вулицях Сакко, Ціолковського, Остапа Вишні, Грушевського, Степового фронту, Пушкіна, Театральній, Сковороди, Козака, Балакіна. Реконструкцію – по вулицях Колективній та Огнівській.

Тож роботи тривають.


Для довідки:

З початку року «Програмою житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2015 рік» було передбачено обсяг фінансування в розмірі 100,5 млн грн на реалізацію заходів з проведення ремонтів міських вулиць і доріг:
- капітальний ремонт вулиць і доріг – 75 млн грн;
- поточний ремонт вулиць і доріг – 25 млн грн;
- поточний ремонт дворових проїздів – 500 тис. грн.

Враховуючи незадовільний технічний стан вулично-дорожньої мережі, на 50-й сесії міської ради шостого скликання, що відбулася 10 липня, збільшено фінансування на капітальний ремонт вулиць і доріг на суму 48 млн грн.

Володимир Сулименко, 23.07.2015, 15:49853
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень