26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Діамант» у скарбниці талантів Полтави

Під час відпустки, якщо не випала нагода податись у мандри, неодмінно варто спробувати щось нове… Що не вдалося, до чого не дійшли руки, що було страшно починати… От варто вдихнути – і з усмішкою зробити цей неочікуваний крок назустріч задоволенню і здійсненню мрій! Що саме? Це знаєте тільки ви. Осідлати коня чи впіймати вітер вітрилом, накупити пензлів і фарб, аби зобразити ідеальний світ на полотні, навчитися вишивати хрестиком… Можливостей нескінченна кількість… А можна… навчитися танцювати!

Складно й неможливо у зрілому віці? Неправда! За умови вашого бажання можливо абсолютно все. Саме цю просту істину доводив мені в розмові керівник спортивно-танцювального центру «Діамант» Павло Миронов.

– Павле, що значить «Діамант» для вас і ваших однодумців?
– Це ідея і стиль життя. Це для мене більше, ніж робота, іноді я іронізую, що не працюю, а отримую задоволення від життя. Навіть якби я виграв у лотерею мільйон, то продовжив би займатися танцями, бо мені це подобається. А для всіх моїх учнів, хоча більш правильно буде їх називати однодумцями, це приємне дозвілля, цікаве коло спілкування, дружнє коло. Ми не лише танцюємо, а й обговорюємо дуже широке коло тем, у нас єдиний погляд на сенс життя, активний відпочинок.

– Що танці виховують у дитині?
– Насамперед танці дуже дисциплінують і організовують. Як навчальний процес вони мають свою методику і структуру, але емоційна складова робить їх дуже яскравими, красивими, самобутніми – це набагато більше, ніж спорт, але водночас це й мистецтво, філософія. Хороший танцюрист малює, оповідає свою історію, тільки не пензлями й словами, а власним тілом і його рухами. Мова тіла не потребує перекладу, вона універсальна для всіх народів і континентів. Танці завжди були й будуть модним елементом світського дозвілля. Не думаю, що будь-які життєві катаклізми можуть це змінити. Змінюється час, тренди, елементи декору костюмів, так само розвивається танець, і в цю хвилину, що ми з вами говоримо, десь на земній кулі хтось винаходить нові танцювальні рухи.

Нині дуже модне словосполучення «денс фюжен» – це мікс декількох танців. Наприклад, аргентинське танго поєднується з бачатою – отримуємо бачатанго. Або нове модне віяння кізомба – монгольське танго, де музична структура – це бразильський зук, а рухи аргентинського танго. Розвиток цьому танцю дала європейська культура. Це все надзвичайно цікаво!

Скільки є людей, стільки існує стилів танцю, думок стосовно нього. Ми обрали танець, а хтось утілює свої мрії пензлем на полотні. При народженні над людиною спалахує зірка – у кожного вона своя, і щасливий той, хто зміг віднайти власне покликання. Це пошук, та це й цікаво, адже кожного дня ми зустрічаємось дещо інші, оновлені, збагачені життям, досвідом, відкриттями. Усі репетиції й сам момент виступу – це абсолютно різні стани, лише в здоровому хвилюванні перед глядачем народжується істина. Усі заготовки не стають польотом душі, яким є виступ на сцені.

– Що танцюють у «Діаманті»?
– Багато чого танцюють, починаючи з гімнастики з трьох років. Східні танці, європейські, латиноамериканські, клубна латина – сальса, бачата, кізомба, меренге, зук, аргентинське танго, фітнес-напрямок – зумба.
У нашому центрі ми пропонуємо танці не конкурсні, не залікові дисципліни, а більше соціальні. Це танець заради спілкування. Танець дає ключ для взаєморозуміння людей різного віку, професій, соціального статусу, політичних поглядів і релігійних конфесій. Виразом соціального танцю стають творчі вечори, театр танцю, танцювальні вечірки. На цих паті в супроводі певної музики люди танцюють повну імпровізацію, у цьому й полягає сутність соціальних танців. Цей напрямок з’явився не так давно, але саме він нині лідирує у світі, об’єднуючи найбільше адептів цієї філософії танцю.

– Що собою являє «клубний день»?
– Це свята, які ми влаштовуємо раз, інколи два рази на місяць. Теми найрізноманітніші. Ідея зібрати всіх разом – робимо постановку, пишеться сценарій, батьки мають змогу поаплодувати своїм «зірочкам», дорослі самі творять шоу. Показові виступи у всій красі!

– Енергетика дуже домашня й доброзичлива…
– Багатьом не вистачає цієї творчої метушні, адже працюють наші учасники в різних галузях, часто дуже регламентованих – банкіри, лікарі, військові, службовці, бізнесмени, різноробочі, бухгалтери, вчителі. Та на репетиціях усі рівні – музика і пластика нас зближує, а ще всі вони люблять фантазувати і проявляти себе. У нас існує безліч точок дотику до мистецтва, які з радістю втілює наша команда, – написання сценаріїв, постановка, організація, озвучення й створення світлового шоу, розробка й пошиття костюмів. Можна сказати, що ми існуємо як аматорський театр.

На мою думку, спробувати себе в танцях має кожен. У нас є практика першого ознайомчого заняття, де людина без будь-яких зобов’язань може прийти й долучитися до нашого кола, зануритись у атмосферу… і закохатися в танець на все життя.
Марія Бойко, 27.07.2015, 12:09607
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень