12 грудня 2018 • № 49 (1533)

Жінкам можна, чоловікам — ні

У Полтаві з 21 по 27 липня у приміщенні ДЮСШ «Інваспорт» відбувся півфінал чемпіонату України зі стокліткових шашок, у якому взяли участь 26 спортсменів з десяти областей, серед яких двоє шашкістів із Криму.

У змаганнях серед чоловіків свої сили випробувала дівчина з Полтави – вихованка тренера Івана Кузьминського Валерія Кришталь.

– За регламентом чемпіонату так можна, – розповів віце-президент Федерації шашок України Костянтин Балтажи. – Це чоловікам не можна грати в жіночій першості!

Трійку призерів у чоловічих змаганнях склали: переможець Олексій Халін (Харківська обл.), Андрій Щербатюк (Вінницька обл.), який посів друге місце, та полтавський шашкіст, майстер спорту України Володимир Пересичанський, котрий, набравши дев’ять очок, став третім. Серед представників Полтавської області кандидат у майстри спорту Валерія Кришталь посіла шосте місце, набравши також дев’ять очок, Андрій Лебедь – десяте місце (вісім очок), Юрій Верещака – 18 місце (шість очок), Андрій Грідюшко – 22 місце (п’ять очок), Ігор Чорний – 24 місце (п’ять очок), Петро Хімчинський – 26 місце (два очки).

У жіночому чемпіонаті серед дев’яти учасниць весь п’єдестал заповнили шашкістки з Харківської області – Анастасія Глушко, Ірина Чебукіна та Єлизавета Бєляєва. Далі йдуть полтавки: Єлизавета Клименко – четверте місце (шість очок); десятирічна Дарина Мосієнко на дорослих змаганнях показала п’ятий результат (шість очок). Ще одна полтавка Наталія Одарченко посіла восьме місце, набравши чотири очки.