25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Міський голова: усі, хто звертається за пандусами, отримають допомогу

Із 2005 року Олександр Тютюнник прикутий до інвалідного візка через нещасний випадок на відпочинку – купаючись, він ударився головою і травмував шию.

Допомогти йому взялася міська влада – після звернення Олександра у його дворі почалися роботи по зведенню необхідного чоловікові пандуса.

– Установили пандус наприкінці травня, – розповідає Олександр. – Він зручний, усе зроблено за ДБН, не «для галочки». Раніше вийти погуляти було не те що важко – самотужки взагалі неможливо, виходив у кращому випадку раз на тиждень. Тепер проблем із цим немає. Без перешкод можу дістатися на тренування – зараз займаюся бочче (гра з м'ячем, один із паралімпійських видів спорту – прим. авт.).

Олександр Мамай також лишився задоволений роботою підрядників, які працювали над пандусом:
– Добре, що ця квартира розташовується на першому поверсі. За зверненням, яке надійшло до мене, я прийняв рішення зробити пандус. Прикро, що дуже багато тяганини з документами: якби це робили за кошти якогось спонсора, то роботи вистачило б на місяць, а за бюджетні кошти спочатку треба зробити технічну документацію, затвердити її, розробити і затвердити проект і т. д. Якщо це будинок, то це ще нічого, а от для пандуса документації забагато.

На створення конструкції витратили 34 тисячі гривень, і на цьому не збираються зупинятись.
– Я бажаю Олександру вилікуватися. Він каже, що шанс є, бажання у нього є, – каже Олександр Мамай. – Наше завдання – допомогти таким людям. Для цього зараз тривають роботи по створенню ще двох пандусів – на Садах і на вулиці Степового Фронту. У західних країнах це робиться дуже швидко, нам є чого вчитися.

Розповів він і про те, що робити тим, хто опинився у подібній ситуації і потребує допомоги:
– Людина повинна звернутися до мене з письмовою заявою на моє ім’я. Протягом п’яти-семи днів виходить наша комісія, робить повне обстеження і починається процедура. Можливо, вона займе три-п’ять місяців, але всі без винятку люди, які звертаються з проханням установити пандус, отримають від міста все безплатно.
Сергій Лещенко, 07.08.2015, 13:26701
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень