13 грудня 2018 • № 50 (1534)

Такі єврокубки запам’ятаються надовго

Полтавські вболівальники три сезони чекали на повернення улюбленої команди до єврокубків. Після поразки «Ворскли» в Жиліні – 0:2 завдання виходу в наступний етап для підопічних Василя Сачка було складним, але реальним. Матч Ліги Європи викликав не-абиякий інтерес, на стадіон «Ворскла» ім.О.Бутовського завітали 12500 уболівальників.

Господарі хоча й володіли більше ініціативою, змогли відкрити рахунок лише по перерві. Даллку зробив усе, щоб Шиндер забив перший гол – вступив у боротьбу в середині поля, виграв м'яч і виконав відмінну передачу на форварда. Антон у властивому собі стилі головою переправив м'яч у сітку – 1:0. Аби за сумою двох зустрічей зрівняти рахунок, у ворсклян було півтайму, але влаштувати штурм воріт суперника так і не вдалось. Виручив команду знову Даллку. Він на фланзі як справжній форвард розібрався із захисником і зміг навісити як майстерний плеймейкер. На дальній штанзі передачу капітана замикав ще один центрбек – Ткачук – 2:0. Гол цей трапився на першій доданій хвилині і викликав справжній фурор на трибунах.

В овертаймі підопічні Сачка продовжували штурмувати ворота суперника. Молодим гравцям «Жиліни» зачасти не вистачало умінь гідно оборонятися, і вони грали «на виніс», якомога простіше. Утім це їм не допомогло, і ще в першому овертаймі Пердута зміг заробити небезпечний штрафний, Турсунов виконував, а Ніколас Шпалек ліктем зупинив м'яч. Було це в штрафному майданчику «Жиліни», і арбітр без зайвих роздумів призначив 11-метровий. До того ж рефері показав ще й другу жовту Шпалеку, і словаки залишилися в меншості. Турсунов упорався з нервами і чітко реалізував пенальті – 3:0. «Ворскла» могла довести рахунок до розгромного, особливо запам’яталися останні додані хвилини, коли господарі змарнували вихід два в один, а потім Ковпак здалеку промахнувся по пустих воротах. Добігали останні секунди зустрічі, і словаки пішли в контратаку. Бразильський легіонер «Жиліни» Вілліам отримав м’яч у штрафному майданчику і більярдним ударом пробив повз Непогодова – 3:1. Радість гостей, які за сумою двох матчів ідуть далі. А на обличчях полтавських уболівальників розпач: «Ну як же ж так!».

Ці останні єврокубкові секунди згадуватимуться ще довго…