26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавські козачата вшанували пам'ять Івана Сірка

Любов до своєї землі, історії та традицій, вивчення їх і шанування – головна підвалина будь-якої успішної та міцної держави. Усе це потрібно прищеплювати ще з дитинства, аби прийдешнє покоління не просто називало себе українцями, а було ними до глибини душі.
Тому саме патріотичне виховання юнаків – один із пріоритетних напрямків діяльності Козацького гвардійського корпусу Полтавщини.

Як розповів Микола Ревека, генерал-отаман корпусу, а також голова Полтавського лицарського ордену православних козаків імені Івана Сірка, відділи цієї козацької структури діють при школі-інтернаті №2 Полтави та в Полтавському національному технічному університеті.
– Ми розповідаємо юнакам про історію козацтва, возимо їх на екскурсії у місця козацької слави, Суботів, Чигирин, – розказує Микола Анатолійович. – Так діти самі можуть відчути атмосферу тієї славної епохи, про яку так багато читали в підручниках історії. Крім того, вперше цього року вихованці нашого підрозділу зі школи-інтернату взяли участь у козацькій грі «Джура», до якої їх готували наші інструктори. Ми також пропагуємо їм традиційні українські цінності та здоровий спосіб життя. Усе це дає свій результат: хлопці стають більш дисциплінованими, відповідальними, витривалими, розуміють, що бути козаком – це честь!

Але, напевно, найбільш знаковою подією цього року для полтавських козачат стане участь у Великому козацькому колі на честь 335-ї річниці вшанування пам’яті кошового отамана Івана Сірка, що відбулося 8 серпня в селі Капулівка, Нікопольського району, Дніпропетровської області.

– Там зібралися представники козацьких організацій з усієї України, адже Капулівка – cвоєрідна Мекка для послідовників козацтва, – пояснив Микола Ревека. – Тут не тільки вшанували легендарного Сірка, а ще й вручили орден його імені бійцям АТО та волонтерам, бо в суботу також відзначалася п’ята річниця створення цієї народної козацької нагороди.

Під час урочистостей гості та учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та захисників, які загинули на Донбасі. Панахиду за загиблими відправив митрополит Павло, намісник Києво-Печерської лаври, який благословив козаків на звершення та працю.
– Наші діти отримали там незабутні враження, – пишається отаман. – Але ця поїздка була б неможливою без допомоги міської влади і безпосередньо міського голови Олександра Мамая. Він відреагував на наше прохання про допомогу, надав транспорт і пальне для того, аби ми могли повезти дітей у Капулівку. За це йому наша велика подяка.

Іван Сірко (1605 (1610) – 1680) – подільський шляхтич, козацький ватажок, кальницький полковник, легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях. Герой багатьох українських пісень і казок. Вважався характерником.
Оксана Ханас, 18.08.2015, 15:04938
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень