24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Міський голова Олександр Мамай не змінив своєї позиції щодо питання перейменування вулиць

Перейменовувати вулиці Полтави нині не на часі, зазначив міський голова Олександр Мамай, відповідаючи на запитання журналістів.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 9 квітня ухвалила Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». 15 травня Президент України підписав цей закон. Відтак протягом півроку від ухвалення закону всі назви вулиць й інша топоніміка, пов’язана з комуністичним режимом та його ідеологами, мають бути перейменовані. Під час спілкування з представниками ЗМІ очільник міста ще раз підтвердив свою особисту позицію щодо цього питання:
– Змінити назву вулиці – це не просто прикрутити нову табличку на будинок. Зміна топонімічної назви – значні труднощі. Це неабияка бюрократична тяганина, адже слід скоригувати чимало документів, карт, необхідні нові штампи в паперах установ, зареєстровані на адресах, що підпадають під заміну, нові штампи у паспортах полтавців тощо.

– Чи звертались до міської влади полтавці? Яка їхня думка?
– Так, стривожені жителі міста звертаються до нас. І перше, що їх непокоїть, – фінансові труднощі. Кожен з них прекрасно розуміє, що переоформлення документів «лягає» на його плечі. У часи економічної нестабільності ці кошти, упевнений, полтавцям є на що розподілити. Насамперед ми думаємо про людей, яким доведеться переоформлюватись, і розуміємо, що цей процес буде для них витратним та копітким.

При цьому міський голова Олександр Мамай вважає, що нові вулиці міста обов’язково мають носити імена загиблих полтавців, які захищали Батьківщину на Сході України:
– Додам, що нові вулиці в нашому місті будуть названі на честь наших захисників, адже увічнити героїв сучасності – наш святий обов’язок. Згідно з моїм дорученням до профільних заступників, голови комісії з найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури було встановлено меморіальні дошки на будівлях, де жили чи вчилися новітні герої. У сквері на площі, де знесли пам’ятник Леніну, ми плануємо зробити Алею героїв. Чим швидше країна оговтається від війни й економічної кризи, тим швидше ми зможемо будувати нові вулиці й називати їх на честь сучасних героїв.

– Як міський голова ви мусите виконувати закон і, зрозуміло, волю громади. Але хотілося б почути вашу особисту думку.
– Особисто я категорично проти перейменування будь-якої вулиці в цей непростий час. Нові вулиці, безперечно, треба називати іменами у насамперед тих, хто віддав своє життя за Україну в бойових діях на Сході. Але перейменовувати цілі райони і 70% вулиць міста одразу ж і в короткий термін не найголовніше на сьогодні завдання.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 20.08.2015, 12:391037
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень