23 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Готується до здачі дев’ятиповерхівка в новому мікрорайоні

Полтавський міський голова Олександр Мамай побував на новобудові. Дев’ятиповерховий житловий будинок на вулиці Марії Башкирцевої, 33, вже майже готовий до введення в експлуатацію, залишаються лише роботи з підключення об’єкта.

– Панельний будинок дев’ятиповерховий, але слово «панельний» не повинне насторожувати людей, мовляв, тут якісь некомфортні умови проживання, – розповідав, водячи гостей новенькими квартирами, Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому. – Ось вікна кімнати виходять на сонячну сторону, сьогодні спекотний літній день, а ми відчуваємо тут прохолоду. Це тому, що всередині стін пінопласт, який є ізолюючим матеріалом. Вікна всюди пластикові. Крім того, ми перейшли на спорудження будинків з індивідуальною системою опалення. У кожній квартирі буде котел, умонтована система опалення, лічильники на воду, газ та електроенергію. У такому будинку люди можуть робити ремонти незалежно від пори року. Що стосується благоустрою, то останні чотири роки ми використовуємо асфальт лише на відмостку, а тротуари – це бетонна плитка, яка має естетичний вигляд і ремонтопридатна. Район забудови, обмежений вулицями Нестерова та Башкирцевої, великий. У намірах управління – в цьому районі збудувати ще чотири будинки, із яких три панельні й один цегляний. На сьогодні розв’язані питання щодо технічних умов по водопостачанню і каналізації, ми реконструювали квартальну водопостачальну станцію, буде зводитися трансформаторна підстанція, що забезпечить надійне електропостачання. З газопостачанням також проблем не буде.

У 2013 році у Полтаві було здано в експлуатацію понад 20 тисяч квадратних метрів житла, а у 2014-му цей показник виріс більше ніж у два з половиною рази. У планах міської влади в цьому році здати в експлуатацію 80 тисяч квадратних метрів.

– Ми прекрасно розуміємо, що в цих метрах закладена людська праця, тому чим більше здаємо житла, тим більше працює людей, – зазначив міський голова Полтави Олександр Мамай. – Відповідно працюють декілька наших заводів, зокрема цегельний, завод залізобетонних виробів, автомобілісти, які перевозять готову продукцію, кранівники, будівельники. Задіяні тисячі працівників, вони вчасно отримують зарплату і вчасно платять податки, які йдуть до міського бюджету. Якщо порівняти Житомир та Кіровоград, то в них у цьому році і до 20 тисяч квадратних метрів не виходить. Полтава будується в чотири рази швидше.

До кінця року з міського бюджету заплановано виділити близько 5,5 млн грн, щоб до цього об’єкта підвести необхідні комунікації: світло, газ та воду. Це здешевить вартість квартир.

– На сьогодні в центрі міста квартири коштують по 10-11 тисяч гривень за квадратний метр, а в цьому будинку буде вартість трохи більше шести тисяч гривень, – каже Олександр Федорович. – Підведемо магістраль, збудуємо дитсадок, і мікрорайон стане одним із кращих у нашому місті, адже тут чистіша екологічна зона в порівнянні з центром.

На запитання журналістів, які об’єкти планує влада здати до Дня Полтави, міський голова відповів, що здати об’єкт до того чи іншого свята не принципове завдання, головне, щоб нове житло постійно будувалося.

– Квартири, які отримують службовці на свята, з неба не падають, для територіальної громади їх передають будівельники, – розповів Олександр Мамай. – Законодавством передбачено, що забудовник повинен сплачувати в бюджет міста до 4% пайової частини, а деякі забудовники сплачують більше, розуміючи, що ці квартири потрібні бюджетникам, які працюють десятки років за мінімальну заробітну плату. Нині ми готуємося до Дня працівника освіти, де плануємо вручити до десяти квартир.
Володимир Сулименко, 27.08.2015, 14:241240
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень