20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Дует юних баяністів як привід для гордості полтавського педагога

За свою педагогічну практику викладач музики у Малій академії мистецтв Валерій Омелянович Крятенко відкрив талант у багатьох полтавців, які згодом прославляли наше місто далеко поза його межами. Він – володар єдиного в області Диплома за педагогічну майстерність Х Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», підписаного, окрім російських та українських професорів, також професором Вищої Паризької консерваторії Доменіком де Вільянкуром та доцентом Римської консерваторії Мауріціо Чіампі. Загальний же педагогічний стаж цієї людини, колишнього випускника Харківського інституту культури складає понад півстоліття! Незважаючи на свій вік, а Валерію Омеляновичу уже 76 років, він продовжує допомагати юним талантам пробиватися на музичний олімп. До речі, цей педагог став засновником і першим директором школи мистецтв, відомої сьогодні як Мала академія мистецтв ім. Р. О. Кириченко.

Виступ дуету в Дрогобичі.
Нині справжньою гордістю Валерія Крятенка є його вихованці Микола Іщенко та Артем Синягівський, дует баяністів.

– Колись ці двоє хлопчиків підійшли до мене після одного з концертів у школах міста. Сказали, що дуже сподобалася гра баяністів. Із того і почалася наша з ними робота, – пригадує Валерій Омелянович.

За його словами, найголовнішим при створенні дуету музикантів є вміння партнерів слухати та чути одне одного, аби гра виходила гармонійною та взаємодоповнюючою, і підібрати музикантів для дуету – дуже складно.

– А от Коля й Артем – це дві половинки одного цілого, – говорить педагог. – Вони дійсно відчувають музику й такт, вміють спрацюватися навіть у найскладніших творах.

За словами наставника, хлопці – різні за своїм характером, але це тільки доповнює їх дует.

– Артем зважений і поміркований, а Микола буквально «горить» на сцені, – посміхається Валерій Омелянович.

Навчаючи своїх хлопців музиці, Крятенко не просто дає їм щось розучувати, а глибоко та всебічно розповідає про історію написання того чи іншого твору, аби діти не лише побачили та засвоїли ноти, а насамперед пройнялися духом тієї чи іншої композиції. Такий підхід до навчання та любов до музики вже приносять свої плоди: у скарбниці дуету юних баяністів – солідні перемоги у міжнародних конкурсах. Так, Артем і Микола з 2 травня 2014 року по 2 травня 2015 року завоювали шість перемог на міжнародних конкурсах та одну – на всеукраїнському. Вони – лауреати диплому І ступеня Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» (Дрогобич, 2014 рік). До речі, саме після цієї перемоги Артема й Миколу рекомендували для участі в Міжнародному конкурсі «Premia Lanciano», що мав відбутися в Італії. На жаль, у силу певних причин хлопці не змогли туди потрапити. Серед інших перемог – І премія в номінації «Інструментальні колективи» на ХХІ Відкритому міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Співограй-2014» (Харків), Гран-прі VII Відкритого Міжнародного фестивалю-конкурсу музики й академічного вокалу «Золота Ліра» (Дніпропетровськ, 2014 рік) та в VI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Академконцерт-2015». Юні полтавці є лауреатами І ступеня XV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», що проходив у Запоріжжі (2015 рік), володарями Гран-прі VIII Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» (Дрогобич, 2015 рік), лауреатами І ступеня ІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «Київський колорит», що проходив у столиці в березні цього року.

Окрім конкурсних виступів, хлопці постійно виступають у навчальних закладах Полтави, де збирають сотні прихильників своєї творчості. Їх виступ увійшов у програму концерту малої академії мистецтв, організованого для мобілізованих воїнів, які мали їхати у зону АТО, що також неабияк підняло бойових дух наших захисників. Солдати їхньому виконанню композиції «Козача кавалерійська» аплодували стоячи.

Враховуючи, що обидва баяністи навчаються усього чотири роки, є всі підстави сподіватися, що низка подальших гучних перемог їм забезпечена.

– Хлопці з неперевершеною легкістю грають твори високого технічного й художнього рівня, – говорить Валерій Омелянович. – Іноді бувають і складнощі в освоєнні деяких композицій, але Коля й Артем стараються, що потім сторицею винагороджується перемогами на міжнародних конкурсах.

У подальших планах педагога – і надалі відшліфовувати талант своїх підопічних та прокладати їм шлях у світ високої музики, а ми побажаємо і йому, і його вихованцям успіху в цій нелегкій, але такій почесній справі!
Оксана Ханас, 03.09.2015, 11:28818
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень