16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

У Полтаві пройшла педагогічна конференція

Минулого четверга у Палаці дозвілля «Листопад» відбулася традиційна серпнева педагогічна конференція, на яку зібралися 1300 представників навчальних закладів Полтави.

Головною темою зібрання було підбиття підсумків роботи за минулий навчальний рік та обговорення основних особливостей та завдань на 2015–2016 навчальний рік.

У роботі конференції також взяли участь міський голова Олександр Мамай, ректори вищих навчальних закладів міста, ветерани педагогічної освіти тощо. Перед початком конференції прозвучав Гімн України, після чого усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в АТО.

Першою перед присутніми виступила начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому Наталія Дорохова, яка розповіла про основні зміни, що відбулися протягом звітного періоду, а також про нові завдання, що стоять перед педагогами.

У своїй доповіді Наталія Григорівна повідомила про новий порядок атестації загальноосвітніх закладів, нове Положення про ДПА, про золоту та срібну медалі.

З нового навчального року велика увага у школах приділятиметься національно-патріотичному вихованню дітей і молоді відповідно до затвердженої Концепції. Серед пріоритетів – вивчення іноземної мови.

– 2016 рік оголошений роком іноземної мови, – наголосила Наталія Дорохова. – Тому не дивно, що кількість годин на вивчення іноземної мови у школах буде збільшена.

Крім того, у новому навчальному році планується поєднати ЗНО і всі предмети ДПА, а також винесення на широке обговорення законопроекту «Про освіту», що передбачає перехід на 12-річну освіту з 2017 року.

Серед здобутків спільної роботи освітян та влади міста Наталія Дорохова зазначила той факт, що за останні роки у місті не закрито жодного навчального закладу комунальної власності, натомість додатково відкрито сім дошкільних груп та прийнято рішення про відкриття у приміщенні школи № 36 у мікрорайоні Рибці двох дошкільних груп. Таким чином у Полтаві з’явиться ще один НВК типу «ЗНЗ-ДНЗ». Загалом же сьогодні у місті нараховується 50 загальноосвітніх шкіл, 54 дошкільні та чотири позашкільні навчальні заклади, які відвідують близько 40 тис. дітей і де працюють 5,5 тис. людей. Що стосується загальної середньої освіти, то на цей навчальний рік у школах Полтави очікують близько 27 тис. учнів, з них майже три тисячі підуть у перший клас.

Не залишилися освітяни осторонь тих подій, які відбуваються у країні. Так, протягом 2014-2015 навчальних років у кожній школі та в кожному садочку, позашкільному навчальному закладі проведені благодійні акції на підтримку бійців АТО. Зібрано понад 170 тисяч гривень, за які закуплено 111 комплектів теплого одягу і передано батальйону «Полтавщина»; 25 тисяч гривень зібрано під час міських благодійних ярмарків у рамках фестивалів «Полтава вишивана» і «Великодня писанка»; за ініціативи управління освіти та асоціації керівників закладів освіти «Співдружність» проведено благодійний концерт «Марафон добра», де зібрано 37 тисяч гривень і передано 10 родинам загиблих героїв-полтавців.

Завдяки спільним зусиллям міської влади, керівників навчальних закладів, батьківської громади забезпечено ремонт приміщень закладів освіти та їх підготовку до нового навчального року. За 5 років на проведення капітальних ремонтів у закладах освіти, заходів з енергозбереження з міського бюджету виділено понад 40 мільйонів гривень (для порівняння за 2005-2010 роки ця сума склала 15 мільйонів гривень). Зрозуміло, що матеріальна база навчальних закладів потребує постійного оновлення, тому це питання теж перебуває на постійному контролі міської влади. За останні 5 років придбано для навчальних закладів та садочків побутову техніку, спортивний інвентар, сучасне технічне та мультимедійне обладнання для навчання на загальну суму понад 3 мільйони гривень.

Прозвучала і тема вартості харчування у школах. З огляду на здорожчання продуктів, збільшено видатки на харчування вихованців ДНЗ та школярів: з 1 липня 2015 року вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах зросла в ясельних групах – з 8 до 18 гривень на день, у дошкільних групах – з 10 до 23 грн на день. На ці цілі з міського бюджету додатково виділено 6 мільйонів гривень. Із 1 вересня цього року вартість харчування учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів пільгових категорій зросте на 3 гривні і складатиме 8 гривень на день. На оплату цього харчування додатково спрямовано з міського бюджету понад 1,5 мільйона гривень. За рахунок міського бюджету збережено безкоштовне харчування учнів пільгових категорій.

Міський голова Олександр Мамай під час виступу зазначив, що турбота і вболівання про майбутнє покоління, створення комфортних умов для розвитку дітей є одним із завдань полтавської громади та міської влади. З цьогорічних нововведень Олександр Федорович назвав безкоштовний проїзд для школярів.

– Нами винайдено можливість забезпечити безкоштовними проїзними учнівськими квитками всіх школярів Полтави, – наголосив мер. – А це значить, що понад 26 тисяч юних полтавців з 1 вересня зможуть безкоштовно добиратися в будь-який куточок міста, щоб відвідати школу, бібліотеку, гурток тощо. Цей проїзний учнівський квиток дає право безоплатного проїзду у комунальному громадському транспорті без обмежень по часу і днях. При плануванні проекту бюджету на наступний рік будуть враховані кошти на продовження терміну дії проїзного квитка до кінця 2015–2016 навчального року.


Також він щиро подякував освітянам за їхню плідну працю, проведену роботу щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року. Олександр Мамай вручив нагороди окремим педагогічним колективам та освітянам за плідну працю та проведену роботу з підготовки закладів освіти до нового навчального року. Також 25 педагогів, які здобули другу вищу дошкільну освіту у Глухівському національному педагогічному університеті імені О. Довженка, отримали дипломи.

До речі, протягом останніх чотирьох років кожен працівник освіти міста, а це – 5,5 тисячі осіб, отримував матеріальну допомогу в розмірі 300 гривень до професійного свята на загальну суму близько 6,5 мільйона гривень. Цьогоріч заплановано подвоїти суму до 600 гривень. 20 найкращим представникам галузі виплачено премії полтавського міського голови на загальну суму близько 34 тисячі гривень; 239 педагогів були нагороджені грошовими преміями та цінними подарунками (побутова техніка) напередодні минулорічного Дня працівників освіти на суму близько 1 мільйон гривень. 34 працівники освіти міста і 10 дітей-сиріт стали власниками сертифікатів на квартири. Один педагог-інвалід отримав машину.

Завершуючи виступ, мер привітав усіх із прийдешнім Днем знань, побажав здоров'я, наснаги та енергії для здійснення усіх важливих завдань, світлого й щасливого року, добра та злагоди в кожному педагогічному колективі.

Марина Зінченко
Іван Мольченко, 03.09.2015, 12:122718
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень