24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У полтавців, які мають борги за воду, можуть описати та продати майно

Стабільна робота стратегічного для життєдіяльності міста комунального підприємства «Полтававодоканал» перебуває у прямій залежності від того, як сплачують за спожиті послуги полтавці.

Прикро, але загальна заборгованість населення перед КП ПОР «Полтававодоканал» – майже 29 млн. грн. Тенденція до зростання заборгованості абонентів за послуги з водопостачання та водовідведення з початку 2015 року збільшилась більше ніж на чверть мільйона грн, це змушує комунальників говорити про проблему неплатників уголос і всерйоз.

Нині у судах через борги споживачів перед «Полтававодоканалом» розглядається майже тисяча проваджень. Державна виконавча служба втручається в процес уже після прийняття рішень судовими інстанціями та перевіряє майновий стан боржників. Коли двері не відчиняють, державні виконавці можуть зайти до помешкання разом із представниками комунального підприємства, міліцією та понятими, але після того, як отримають відповідну ухвалу суду.

Нещодавно майже в самому центрі міста відбулися неприємні для деяких боржників події, на які вони ніяк не очікували.

Катерина С., яка заборгувала підприємству 10 тис. 900 грн, обурена такими діями щодо її майна. Про це потрібно було думати раніше, наголошують комунальники, адже, перш ніж перейти до таких радикальних дій, комунальники довгий час ведуть роз'яснювальну і попереджувальну роботу з боржниками.

Не очікував такого повороту подій і Володимир, який мешкає по сусідству. Його борг більше 11 тис. грн. Відтак, через несплату за послуги з водопостачання та водовідведення він залишився без автівки. За допомогою евакуатора її відвезли на спеціальний склад.

Розповідає Інна Діденко, державний виконавець Київського відділу Державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції: «Державними виконавцями здійснено опис майна боржника, а саме – рухомого майна. Якщо протягом п'ятиденного терміну боржник не сплатить суму заборгованості, майно буде передано на примусову реалізацію для погашення заборгованості згідно з рішенням суду».

– Деякі полтавці роками не сплачують за послуги комунального підприємства «Полтававодоканал». У деяких абонентів сума боргу сягає майже 20 тисяч! У зв'язку з цим доводиться вживати рішучих заходів, а в окремих випадках – обмежувати злісних неплатників у послугах водопостачання та водовідведення, – розповідає Володимир Степаненко, начальник служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал».

– Згідно з законом України про виконавче провадження, у випадках, коли сума заборгованості за виконавчим документом перевищує 10 тисяч грн, тоді стягнення проводиться на рухоме та нерухоме майно, яке є у власності боржника. А якщо менше, то стягується рухоме майно, в тому числі й транспортні засоби, – продовжує Інна Діденко.

За словами комунальників, боржники – зазвичай не бідні люди працездатного віку, на відміну від пенсіонерів, які здебільшого сплачують за отримані послуги вчасно.

Тож вкотре хочеться нагадати полтавцям берегти наше кришталеве багатство – воду – і не забувати сплачувати за спожиті послуги вчасно.
Оксана Ханас, 10.09.2015, 12:342721
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень