20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Напівмарафон по-полтавськи

«Три, два, один, старт!» – так почалася наймасштабніша подія у спортивному житті Полтави за останні роки. Сотні учасників напівмарафону витіснили авто з центру міста і взялися показати, на що здатні шанувальники бігу.

Участь у напівмарафоні взяли більш ніж 700 чоловік, які приїхали до Полтави із 43 міст і сіл України. Випробувати свої сили могли всі бажаючі, для цього дистанції поділили за рівнем складності: 21, 10 і три кілометри для дорослих, а також кілометр або 300 метрів для дітей. Цим, можливо, і пояснюється масовість заходу – організаторам навіть довелося встановлювати обмеження кількості учасників: для дистанції у 21 кілометр допустили 200 чоловік. Щоправда, організатори додають, що зроблено це з міркувань безпеки і наступного року людей буде значно більше. Різнився й вік учасників – на дистанцію вийшли бігуни від двох до майже 80 років.

Серед найстарших марафонців був і 70-річний Георгій Іванович Мітєв з Ізмаїла.
– У Франції в мене був 83-й марафон на чемпіонаті, це буде 84-й. Бігаю вже 61 рік, – говорить він. – Дистанція далася добре, було трохи важкувато, але з 50 «вибіг». У Полтаві бігалося чудово – тепло зустріли, місто гарне, можна сказати, порадувався на старості.

Поряд із новачками бігли й досвідчені спортсмени, до Полтави гості приїздили з Італії та Великобританії. Чимало людей було з Києва та Харкова.
– Я любитель, тренуюся вже чотири роки, правда, із перервами, – каже киянин Віталій Безшийко. – Це вже четвертий марафон. Чим мені подобається біг, то це своєю доступністю – можна купити кросівки, будь-який секундомір і бігти. Для здоров’я корисно, та й дослідження, наскільки я чув, доводять, що біг покращує навіть когнітивні функції, тобто робить нас розумнішими. У Полтаві я вдруге, організатори провели для нас екскурсію – дуже сподобалося місто, дещо нагадує Одесу, компактне, різнобарвне. Ще великий плюс за рівну дорогу.

Першим 21-кілометровий відрізок подолав Артем Казбан із Дніпропетровська, який, щоправда, не намагався будь-що випередити конкурентів.
– Почуваюся добре, не ставив сьогодні задачі швидко бігти, – зазначив він. – Я зараз готуюся на подібні дистанції на кінець осені. Легкою атлетикою займаюся професійно, бігаю на довгі дистанції, 5-10 марафонів у мене в запасі є.

А от на 10-кілометровому відрізку переміг Олександр Лещенко, який біг сприймає радше як хобі, хоч і займається ним уже сім років:
– Останній рік займаюся не так інтенсивно, аспірантура забирає багато часу. Реально оцінив свої сили і вирішив бігти 10 км.

Від полтавського напівмарафону виграли не тільки його учасники: компанія «Нова пошта», яка організувала спортивний захід, передасть гроші від стартових внесків на купівлю обладнання для дитячого онкогематологічного відділення Дитячої міської клінічної лікарні м.Полтави.
Сергій Лещенко, 14.09.2015, 13:51596
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень