26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Сучасні портрети Ігоря Калінаускаса

Галерея сучасного мистецтва JUMP після літніх канікул відновила свою роботу в оновленому приміщенні і запропонувала полтавцям нову виставку живописних портретів Ігоря Калінаускаса. Із цим митцем полтавські глядачі вже знайомі, адже у березні була його інсталяція про тайну вечерю у ПХМГМ ім. М. Ярошенка. І от у вересні - нова зустріч із Ігорем Калінаускасом, членом Міжнародної академії мистецтва VESUVIAN, Академії Мазарека, Золотого призера ордена Кафки. Він автор 16 книг про людину у світі, 22 музичних альбомів дуету «Зікр», де разом зі співачкою та артисткою Ольгою Ткаченко є співавтором музики і виконавцем, а щевін – керівник театру «Голос вогню». Треба додати, що його арт-проекти були в Полтаві, Берліні, Ніцці, Львові, Нью-Йорку, Лондоні, Києві, Цюріху, Мілані , Парижі, Санкт-Петербурзі, Вільнюсі, Женеві, Зальцбурзі.

Портрети, що показані нині – дещо середнє між іконою, що показує людину у вічності і європейським живописом, - поділився враженнями Тарас Гунченко, директор галереї сучасного мистецтва. - Це виведення людини з повсякденної сфери життя в сферу ноуменального. Це тридцять робіт, де зображені реальні живі люди за 15 років. Нині вони зберігаються у приватних колекціях.

Потрібно додати, що на виставці можна побачити і портрет пана Тараса. На відкриття виставки завітало багато киян, яких зобразив художник, а також ті, чиї родичі показані тут, серед останніх Ярослав Слизький, який надав на виставку портрет свого батька Едуарда Павловича. Куратор цієї виставки – киянка Галина Погорєлова, яку теж намалювавІгор Калінаускас, цікаво і змістовно ознайомила присутніх з особливостями портретів. На вернісажі полтавці мали прекрасну нагоду побачити поряд картини і оригінали.

Ввечері на полтавців чекав іще один сюрприз – у Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім. М. Гоголя - вистава «Возлюби» за творами Лесі Українки, у постановці театру «Голос вогню», режисер Роман Мамонтов. У ній йде мова про любов. Як сприйняття світу, як переживання, як шлях до себе, до своєї внутрішньої суті.

І все це стало можливим у нашому місті завдяки старанням полтавця Тараса Гунченка, великого поціновувача сучасного українського мистецтва і мецената.

Оксана Кравченко, 28.09.2015, 11:25737
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень