27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

У бібліотекарів професійне свято

Наприкінці вересня бібліотекарі відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Цього річ кожна бібліотека святкувала це професійне свято разом із читачами на свій розсуд. Так, відділ мистецтв ПОУНБ ім. І. П. Котляревського – у останню неділю вересня. Сюди зібралися професійні письменники, композитори, музиканти, художники і початківці, щоб привітати бібліотекарів зі святом і розповісти про свої досягнення за рік, що минув.

Вечір проходив по циклам про письменників, музикантів і композиторів - читачів бібліотеки. Відкрила вечір Галина Вікторова, завідувач відділу мистецтв, прочитавши вірш про книгу із збірки «Сто віршів про книги» . А полтавський композитор і поет Валентин Носик подарував музичне привітання. Його підтримала співачка Віра Мотчана, майстерно виконавши романс «Солодка осінь». На читачів чекала приємна несподіванка, бо в залі знаходилася автор вірша Надія Гринь. Пані Надія ознайомила присутніх на заході зі своїми патріотичними віршами про Україну, Небесну сотню. А ще зробила анонс книги для дітей «Крилаті друзі» (2014 р.), яка є п'ятою на її творчому рахунку.

Я пишу вірші з 6 років. Нині без віршів не уявляю свого життя. 30 моїх пісень прозвучали в Полтаві, поділилася Надія Гринь.

Галина Митрофанівна представила роман Світлани Талан «Розколоте небо» (2014 р.), що правдиво оповідає про голодомор 30-х років на Луганщині, коли життя в селі Підкопаєвка перетворилося на пекло. Сьогодні ця книга не лежить на полиці в бібліотеці, а постійно на руках у читачів. А ще Галина Митрофанівна анонсувала книгу Євгена Терещенка «Реквієм поразок і перемог» (2015 р.). Ця книга присвячена батьку автора Олексію Антоновичу Терещенку і всім тим, що загинули і живі, героям Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. У історико-публіцистичному виданні йде мова про передвоєнні роки і роки війни, про вождя і диктатора Сталіна та Лаврентія Берію й атомну бомбу. На жаль, автор із-за хвороби не був присутній на заході, отож полтавці зможуть детально ознайомитися з книгою наприкінці жовтня на презентації. Оксана Кравченко презентувала книгу з літературознавства «Падають яблука стиглим дощем» (2014 р.). На творчому рахунку автора це вже друга збірка з питань літературознавства. Перша «Силуети в інтер`єрі часу» стала переможцем Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання « у 2011 р. «Падають яблука стиглим дощем» складається з 2-х частин. 1 – Вікторини, що присвячені 154 авторам з різних регіонів України. Вони розроблені і проведені з 2005 по 2011 рр. Тут мова йде не лише про відомих письменників, а й про творчість української діаспори (США, Канади та Австралії). 2 – Полтавські краєзнавці ХХ1 ст. – 12 непересічних особистостей, як Віра Жук, Володимир Мокляк, Валентин Посухов, Іван Наливайко, Віктор Ревегук, Людмила Розсоха, Любов Убийвовк, інші. У цій же частині є розділ про славетних фольклористів України.

На вечорі у бібліотеці була презентована і одна колективна збірка поезій під промовистою назвою«Відроди Україну в собі». Із нею ознайомила присутніх Любов Мошура, одна з учасниць видання. Треба додати, що це проект Полтавської обласної молодіжної організації імені Пилипа Орлика. Книга видана до 340-річчя від дня народження Пилипа Орлика – автора першої Української Конституції. Збірка свідчить про небайдужість літераторів, помножену на талант. ВІдкриває її вірш Любові Таран-Пономаренко під такою ж назвою. Кожний автор має свою інтонацію, свою провідну тему. Так, Вікторія Корнієнко пропонує вірші -заклики, а Любов Мошура вважає головною темою творчості – дітей, Мирослава Сахно прославляє рідне село, Про історію свого краю розповідає поезія Віктора Шишацького, а у Віталія Чепіжного – медитативні вірші. Учасники проекту переймаються нагальними проблемами сьогодення, думають про майбутнє, прагнуть зберегти рідну мову, відродити Україну, навчити праведності та добру своїх дітей. Вечір, із нагоди професійного свята бібліотекарів, пройшов цікаво і приємно, а бібліотека поповнилася новими книгами.

Марина Дмитренко, член НСЖУ

Іван Мольченко, 28.09.2015, 11:31983
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень