18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Ліцей — значить перший!

Уже вкотре когорту середніх навчальних закладів Полтавщини очолює Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 імені І.П.Котляревського під керівництвом заслуженого працівника освіти України Наталії Вергал.

Ліцей перший і за номером, і за рейтингом, і за якістю роботи вчителів та рівнем знань учнів. Створений у 1992 році, ліцей щороку доводить переваги своїх унікальних методик у викладанні української та іноземних (англійської, французької, німецької) мов, математики, інформатики, історії, правознавства та образо-творчого мистецтва.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського Ніна Московченко отримує подяку міністра освіти.
Перший ліцей – загальноосвітній заклад для здібної та обдарованої учнівської молоді, який забезпечує здобуття знань понад державний освітній мінімум. «Робота з такими дітьми завжди цікава й приносить велике моральне й естетичне задоволення, хоча, звісно, непроста, не терпить стандартного підходу, вимагає творчого нетрадиційного вирішення поставлених завдань, індивідуального розв’язання їх», – переконана директор ліцею Наталія Вергал. Тож не дивно, що в колективі однодумців працюють Герой України, заслужений працівник освіти України, заслужений учитель України, заслужена артистка України, заслужений тренер України, два заслужених працівники культури України, лауреати та переможці всеукраїнських, обласних та міських конкурсів «Учитель року», «Класний керівник року», учителі-методисти, старші вчителі тощо.

Директор Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського Наталія Вергал.
У ліцеї вдало взаємопов’язані новаторський підхід учителів до навчального процесу, здібності учнів, зусилля батьків і громадськості, науковців і митців, підтримка влади. Тому цей заклад став чудовим стартовим майданчиком у майбутнє для багатьох учнів. Маючи міцні знання, нестандартне мислення, уміння здобувати перемоги й долати труднощі, ліцеїсти без проблем вступають до найпрестижніших навчальних закладів України, Чехії, Польщі, Франції, Німеччини, Великої Британії, Австрії, Канади, США, Фінляндії, навчаються в Оксфорді та Гарварді.

Трудовий колектив ліцею нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та пам’ятним знаком за значний внесок у справу навчання та виховання учнівської молоді. Ліцей є лауреатом конкурсу «100 найкращих шкіл України» в номінації «Школа педагогічного пошуку», багаторазовим переможцем у рейтингуванні шкіл нового типу міста. У 2013 році Полтавський ліцей удостоївся високої честі бути в перших рядах інтелектуальної еліти держави – став одним із лідерів загальнонаціонального проекту «Флагмани освіти і науки України».

28 серпня 2015 року в Києві відбувся захід, на якому подяками міністра освіти були відзначені колективи кращих 100 загальноосвітніх навчальних закладів України за результатами ЗНО з української мови та літератури цього року. Серед найкращих навчальних закладів подяку й подарунок колективу отримала й заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського Н.О.Московченко.

За результатами ЗНО-2015 з української мови та літератури ліцей посів 82-ге місце серед усіх середніх навчальних закладів України й 63-тє серед шкіл нового типу.

Щороку ліцей відчиняє свої двері тим, хто хоче здобувати знання за такими профілями: іноземна філологія, історія, право, інформатика, образотворче мистецтво. Вступити до ліцею на конкурсній основі можна після закінчення 7 чи 8 класу. Для цього треба скласти іспити з української мови, математики, для образотворчого профілю – малюнок, а для інформативного – пройти відповідне тестування.

Для всебічного розвитку учнів у ліцеї працюють як предметні гуртки, так і відповідні структури естетичного профілю: вокальний ансамбль, хореографічний колектив, оркестр народних інструментів, драматичний гурток, літературна студія «Перевесло», якими керують креативні творчі особистості. У 2014–2015 навчальному році вже вкотре колективи ліцею вибороли перше місце у міському та обласному конкурсі-огляді художньої самодіяльності, драматичний гурток здобув перше місце в огляді театральних колективів. Побачили світ уже 39 поетичних і прозових збірок ліцеїстів. Цього літа діти привезли 12 призових місць і три гран-прі з Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я – 2015». Літстудійці є активними учасниками всіх літературних конкурсів міста й області. Твори ліцеїстів були надруковані в журналах «Дніпро», «Діє-слово», «Колізей», газетах «Сузір’я», «Молодь України», «Вечірня Полтава», «Зоря Полтавщини», звучали в передачах «Кольоровий світ» і «Школяда» Національного радіо, передачах обласного радіо.

Знані в Україні та далеко за її межами і роботи учнів образотворчого профілю, які демонструвалися на виставках Києва, Санкт-Петербурга, Москви, Мюнхена, у різних містах США та Франції. І цього року ліцеїсти вже традиційно привезли три перемоги з 9-го Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне-2015».

Гордістю ліцею завжди були його вихованці. Щорічно вони виборюють велику кількість перемог на міських предметних олімпіадах, конкурсах, достойно представляють улюблений навчальний заклад на обласних і всеукраїнських, упевнено очолюючи рейтинг шкіл Полтави. Майже щороку учні ліцею стають стипендіатами Президента України.

У грудні 2014 року волонтерський загін ліцею «Я+ТИ» посів перше місце у п’ятому міському конкурсі «Волонтер року», випередивши навіть студентів. Величезну волонтерську роботу виконали ліцеїсти разом зі своїми вчителями та батьками у спів-праці з УМВС України в Полтавській області, волонтерським загоном «Полтавський батальйон небайдужих», батальйоном «Київ-2», обласним військовим шпиталем.

Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 по праву можна вважати найкращим середнім навчальним закладом Полтавщини. Кожен ліцеїст прилучається тут до вічної мудрості книг, багатства світового мистецтва, до глибин народної творчості, вчиться говорити не лише іноземними, а й мовами танцю та пісні, пише вірші чи музику, малює пензлем власної душі чи створює анімацію комп’ютерними програмами. Справу до душі тут знайде кожен. Бо всі, хто тут працює, навчається, живе, – непорушне ліцейне братство, яке «все здолає на шляхах століть», щоб все-таки стати й у житті першими.

Наталія Вергал
Іван Мольченко, 05.10.2015, 12:042887
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень