24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Інспекція з контролю за водокористуванням КП «Полтававодоканал» виявляє і ліквідовує незаконні врізки у водопровідні мережі

У Полтаві тривають рейди контролерів і фахівців інспекції з контролю за водокористуванням КП «Полтававодоканал» із пошуку необлікованої води та незаконних врізок у водогони. Боротьба з крадіжками води – одне із пріоритетних завдань, яке стоїть перед інспекцією, розповідає начальник служби обліку та реалізації КП «Полтававодоканал» Володимир Степаненко.

Щотижня інспекція обстежує до десятка адрес, господарі яких уперто не бажають сплачувати за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення і намагаються отримати послуги задарма, не розуміючи, що час споживацького ставлення давно минув.

Методів впливу немало, ми постійно працюємо з такими абонентами, неодноразово попереджаємо про вжиття жорсткіших заходів у разі несплати за спожиті послуги та врегулювання своїх взаємин із підприємством належним чином. Ведемо роз’яснювальну роботу, у тих випадках, коли не отримуємо зворотної реакції, вимушені вживати радикальних заходів, – говорить Володимир Григорович.

Лише за вересень поточного року було складено кілька десятків актів щодо несумлінних користувачів «Про порушення «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України».

У разі ігнорування вимоги споживачем ліквідовується несанкціоноване підключення, а відновлення надання послуг здійснюється тільки після реєстрації та оплати всіх робіт, пов'язаних із приєднанням до систем централізованого водопостачання.

Прикро, що люди чомусь починають лише тоді звертатись у водоканал, коли вже їх спіймали на гарячому, склали акт і виставили до оплати суму збитків, яких споживач завдав підприємству. Повірте, суми виходять досить кругленькі і сягають кількох десятків тисяч гривень.

Звісно ж, люди від цього не в захваті, але це лише ті, хто намагається обдурити підприємство, приховати свої реальні витрати води. Для таких варто нагадати ще раз, що будь-яке самовільне приєднання до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення незаконне і розцінюється як крадіжка, адже такі дії громадян завдають чималих збитків комунальному підприємству.

Звертаємо увагу на те, що до тих споживачів, які добровільно приходять у комунальне підприємство і повідомляють про несанкціоновану врізку, ставлення зовсім інше. Необхідно звернутися до начальника служби обліку і реалізації (вул. Спаська, 9, прийомний день – понеділок, з 15.00 до 17.00), і буде знайдений оптимальний вихід із цієї ситуації. Споживачеві дають змогу виготовити відповідну документацію і поставити лічильник. Однак, якщо крадіжку води виявляють фахівці водоканалу, сума збитків, яку виставить комунальне підприємство, буде набагато більшою. У цьому мали змогу переконатися нечесні полтавці, котрі вперто не йдуть на контакт.

– Не зволікайте, платіть за воду, узаконюйте врізки – це вам обійдеться дешевше! – наголошує Володимир Степаненко.

КП ПОР «Полтававодоканал» закликає власників приватних будинків і підприємців не ухилятися від дотримання вимог чинного законодавства і належним чином оформляти підключення до мереж водопостачання та каналізації. Не чекайте, поки вас спіймають на гарячому, рекомендуємо завчасно врегулювати свої відносини з підприємством належним чином.

Прес-служба КП ПОР «Полтававодоканал»
Іван Мольченко, 22.10.2015, 13:301322
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень