21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На конференції Червоного Хреста говорили про досягнення і нові виклики

Зі звітною промовою виступила голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста Ірина Плюсніна.
27 жовтня Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України провела 24-ту обласну звітно-виборну конференцію.

Головною темою конференції стала робота за останні п'ять років. За цей час, каже Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста, доводилося розв'язувати такі проблеми, про виникнення яких раніше навіть не думали. Роботу і життя волонтерів і працівників на «до» і «після» розділили події на Майдані та війна на Сході. Її відлуння відчували в Полтаві, коли постала необхідність допомагати військовим. Терміново було створено та оснащено мобільний загін волонтерів для надання першої допомоги в будь-яких випадках. Обласна та міські організації надавали допомогу бійцям батальйону «Полтава», які проходили лікування та реабілітацію у військовому шпиталі. Сотні небайдужих полтавців здавали кров для порятунку поранених солдатів.

Обласна організація активізувала роботи зі збору натуральної допомоги, поповнення складів для надзвичайних ситуацій, активного збору коштів для постраждалих. По всій області були організовані 6-, 8- та 12-годинні курси для населення з навчання надання першої допомоги, значно поповнилась матеріально-технічна база, – розповіла Ірина Плюсніна.

Друга хвиля, яка змінила діяльність полтавського товариства, – прибуття до міста переселенців із зони проведення АТО. Нині допомога цим людям у пріоритеті. Гроші, продукти та інші необхідні речі збирали через благодійників і небайдужих полтавців, організовуючи благодійні заходи та використовуючи візки для пожертвувань у супермаркетах.

Найбільшу підтримку надали закордонні товариства. Завдяки допомозі Національного Комітету Червоного Хреста, Національних товариств із Німеччини та Китаю заклади охорони здоров'я отримали необхідного обладнання на суму майже три мільйони гривень. Завдяки такій співпраці вдалося втілити ще й кілька програм для допомоги внутрішньо переміщеним особам. Такими стали програма американського Червоного Хреста «Пілотний проект грошових переказів, Україна», завдяки якому сім'ї переселенців отримали в сумі 1 690 000 гривень, програма японського уряду «Зменшення негативних наслідків процесу переміщення для жінок і родин в Україні», за якою понад 800 жінок і дітей отримують соціально-психологічну допомогу. Також обласна організація отримала грант Євросоюзу на впровадження у місті проекту «Полтава для внутрішньо переміщених осіб». Удалось організувати й мобільну медичну бригаду, яка допомагає не тільки переселенцям, а й полтавцям.

Не забули відзначити на конференції й тих, без кого не вдалося б реалізувати жодної програми: волонтерів, патронажних сестер, усіх, хто безпосередньо надає допомогу тим, хто її потребує.


– Ці люди – найцінніше, що має товариство, – наголошує Ірина Плюсніна. – До Червоного Хреста нікого не затягнеш силоміць, людина має розуміти ідеї організації, бути готовою надати допомогу іншому незалежно від релігії, націо-нальності та будь-яких інших факторів.

Президент Національного Товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко позитивно оцінив роботу полтавської організації, зауваживши, що нині тут перебуває чи не найбільша, нарівні з Харківщиною, кількість внутрішньо переміщених осіб. До оцінки приєдналися й представники міської та обласної влади – заступник міського голови Ольга Борисенко наголосила, що тільки завдяки співпраці з Червоним Хрестом було реалізовано безліч соціальних проектів.

Нині у полтавської організації є чимало завдань: пропаганда донорства крові, співпраця з міжнародними організаціями задля подолання таких соціально небезпечних хвороб, як туберкульоз, навчання населення правил надання першої допомоги та багато інших.
Сергій Лещенко, 29.10.2015, 13:592688
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень