22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві відкрилася галерея актуального мистецтва

Марина Рожнятовська. «Літо».
Євген Аничин, Іван Момот, Олексій Петренко та Микола Підгорний.
За дев'ять місяців з любові народжується дитя, а в нашому місті за цей же час з ідеї і дружби, добрих справ і проектів з'явилася нова галерея актуального мистецтва «Арт-місія». Навіть не віриться сьогодні, що за такий доволі короткий термін організаторам вдалося здійснити настільки потужний культурний прорив. Адже полтавську «Арт-місію» як ідею й групу меценатів і подвижників образотворчості знають далеко за межами не лише міста, а й України – останні її майданчики вивели проект на європейську орбіту.

Від самого початку ідея була амбітна – співдружність полтавських колекціонерів в особі Євгена Аничина, Івана Момота й Олексія Петренка поставила собі за мету популяризувати творчість сучасних художників. Митець беззахисний перед жорсткими реаліями сьогодення, то й виходить, що надійне плече мусить підставити той, кому не байдужа жива іскра таланту. За ці місяці відбулися цікаві імпрези благодійного спрямування (аукціон «Крок назустріч», де збиралися кошти для закупівлі обладнання на користь центру, що займається проблемами дітей, хворих на СНІД), дослідницько-історичного (виставка «Забуті імена», де в пам'яті сучасників відновилися постаті художників, вихідців з Полтавщини, доробок яких шанується по всьому світу, – Карела Ліски, Емануїла Каца, Хайнріха Мюллера), виставкові (презентація персональних виставок Руслани Анічиної, Григорія Волкова й «Колір граната» Анатолія Лавренка), успішна виставка «Рондо» на містичному Андріївському узвозі в галереї «АВС-арт», що презентувала поціновувачам доробок полтавських митців з нагоди 130-річчя від дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне (1885, м. Градизьк, Полтавщина – 1979, м. Париж), пленерні (це «Мальовнича Котелевщина», куди художники вирушають на декаду повного занурення в первозданну природу без благ цивілізації, як-то інтернет і телефон). Відбулася виставка «Осінній вернісаж» у Полтавській обласній раді. У литовському Каунасі «Арт-місію» з виставкою «Казкові мальви» приймав Центр слов'янської культури ім.Мстислава Добужинського, землякам всесвітньо відомого графіка Чюрльоніса презентували роботи полтавських митців Галини Рідної та Руслани Анічиної. Можемо говорити, що європейці з великою зацікавленістю ставляться до ідей колективу «Арт-місії» та пропонованих ними до уваги імен – уже є запрошення до Польщі.

Олексій Петренко з директором галереї мистецтв Ольгою Курчаковою.
І ось нині на вулиці Паризької комуни, 20/1, двері друзям відчинила штаб-квартира «Арт-місії» – нова ошатна галерея, де Євген Аничин, Іван Момот і Олексій Петренко планують презентувати як зібрання з власних колекцій, так і надавати змогу виставлятися знаним художникам і молоді. Улюблені полтавцями Художній салон і велика виставкова зала галереї мистецтв передбачають великий мистецький доробок і відомі імена, а галерея актуального мистецтва обіцяє стати місцем, де відбуватимуться знайомства, відкриття, де можна буде вражати, експериментувати, виходити за рамки форматів.

Руслана Анічина. «Сонце сховалось».
Дуже вдале просторове рішення дозволить експонувати великі полотна, а затишна атмосфера буде лояльною до мініатюр. Вражали очі художників, які завітали на церемонію відкриття, – у них сяяло передчуття, а чимало гостей-митців поспішали провести друзів до власних полотен. Першою експозицією стала пост-пленерна виставка «Мальовнича Котелевщина». З цих полотен до душ відвідувачів усміхалося соняхами літо, у намальованому казані варилася грибна юшка, краєвиди були чарівливо-прозорими. Світла ностальгія за гарними днями магічним чином створила теплу атмосферу серед присутніх. Лунало чимало гарних побажань та важливих слів.

– Як бажають новонародженій дитині довгого віку й гарних друзів, так і я бажаю колективу «Арт-місії» вдалого розвитку його починань, – зазначив колекціонер Леонід Гонтар. – Мрія здійснилася – це надихає!

– Говорять, що музи мовчать, коли озиваються гармати, – звернулася до винуватців свята заслужений працівник культури Лариса Семеняга. – Та я думаю, що справжній подвиг у наш непростий час – дати змогу музам промовляти на повний голос заради миру й злагоди.

– Новий майданчик завжди спонукає справжнього митця до дії. Сподіваюся, що організатори «Арт-місії» запросять виставлятися в їхньому просторі не лише юних, а й досвідчених майстрів, – жартував заслужений художник України Микола Підгорний. – Бажаю, щоб виставки в цій залі були справді глибокими, потужними й цікавими.
Марія Бойко, 29.10.2015, 14:181262
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень