22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

З турботою про людей

Про роботу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві щодо соціального захисту інвалідів і потерпілих на виробництві розповідає начальник відділення Володимир Руденко.

У першу неділю листопада в Україні згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 року №374/99 відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати та безпеки праці, трудових відносин. У 2015 році День працівника соціальної сфери припадає на 1 листопада.

Соціальне страхування є невід'ємною складовою соціальної політики держави. В основі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» лежить найважливіший принцип державної політики та найвища соціальна цінність суспільства – турбота про життя та здоров'я людей.
Нині у відділенні виконавчої дирекції Фонду в місті Полтаві працюють 14 спеціалістів. Усі вони дають людям надію на краще життя та своєчасно подають руку допомоги тим, хто має в цьому потребу.

Нещасний випадок, звісно, краще попередити і не допустити. Створення безпечних умов праці – найбільш ефективний та універсальний шлях вирішення стратегічних цілей в галузі охорони праці, зниження рівня травматизму та інвалідності.

Однак нині ще значна кількість працюючого населення дістає травми різного ступеня тяжкості внаслідок нещасних випадків на виробництві. За дев'ять місяців цього року на підприємствах міста Полтави сталося 44 нещасних випадки, в яких постраждало 45 осіб, троє було травмовано смертельно. За даний період не зафіксовано жодного випадку професійного захворювання. Найбільш травмонебезпечними професіями на підприємствах міста в поточному році стали професії водія, слюсаря, електромонтера, охоронника, столяра, робітника зеленого будівництва.

Тому важливим напрямом діяльності відділення Фонду є проведення службою страхових експертів з охорони праці профілактичної роботи з попередження та недопущення виробничого травматизму і профзахворювань на підприємствах міста. Найбільш дієвим є вивчення стану умов і безпеки праці у суб'єктів господарювання для подальшого надання в межах компетенції допомоги роботодавцю у вдосконаленні системи управління охороною праці. Але Законами України №71-VIII та №76-VIII у 2015-2016 роках накладений мораторій на перевірку підприємств, установ, організацій контролюючими органами, у тому числі з питань охорони праці. Враховуючи це, відділом профілактики виробничого травматизму та медико-соціальних послуг на чолі з начальником відділу В.В.Філоненко проводяться такі превентивні заходи як семінари, наради та засідання круглих столів, на яких обговорюються питання профілактики нещасних випадків на виробництві, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил на робочих місцях та інші не менш важливі питання. Спеціалісти відділу беруть участь у роботі комісій підприємств з перевірки знань працівників з питань охорони праці.

Не менш важливим завданням для відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві є відновлення здоров'я потерпілих на виробництві, відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їхніх родин у разі настання певного виду соціального ризику, а також захист інтересів інвалідів і потерпілих на виробництві. Виконання цього завдання залежить від коштів, що надходять від сплати внесків страхувальниками на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Нині в Єдиному державному реєстрі соціального страхування у відділенні Фонду міста Полтави перебувають на обліку 15725 страхувальників, у тому числі 10256 юридичних і 5469 фізичних осіб.

Так, тільки в цьому році Полтавським міським відділенням Фонду здійснено страхових виплат на загальну суму понад 18,6 мільйона гривень, із них майже 1301 тис. грн виплачено сім'ям загиблих на виробництві. Відділенням Фонду в м. Полтаві щомісячно здійснюються страхові виплати 1269 потерпілим і членам їхніх сімей, у тому числі 181 – переселенцю зі східних областей України та Криму. Серед них із трудовим каліцтвом – 1074 особи, 620 осіб – інваліди праці, з яких 22 чол. – І групи, 167 чол. – ІІ групи, 431 чол. – ІІІ групи, з професійним захворюванням – 152 чол. і 76 чол. утриманців. Усі вони в повному обсязі отримують належні страхові виплати, а також відшкодування на медичну і соціальну реабілітацію.

Саме медико-соціальна реабілітація постраждалих на виробництві є одним із основних напрямів роботи нашого відділення. Тільки впродовж поточного року цілеспрямоване амбулаторне та стаціонарне лікування за кошти Фонду надано 100 інвалідам, санаторно-курортне лікування – 59 чол., забезпечено протезно-ортопедичними виробами – 33 чол., планується забезпечити до кінця року – 67 чол., оплату за спеціальний постійний сторонній догляд і побутове обслуговування потерпілого отримали 23 чол., спеціальний медичний догляд надано 7 чол., побутове обслуговування надано 12 інвалідам праці.
Для людей з обмеженими фізичними можливостями фізкультура і спорт – не лише один із способів реабілітації, а й повернення до повноцінного життя, демонстрація активної життєвої позиції. Завдання ж структур, покликаних опікуватися цими людьми, – знайти такі форми організації фізкультурно-спортивної роботи, які відповідали б їхнім фізичним і суспільним потребам і заохочували цих людей до занять. Одна з таких форм роботи – Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу». Цього року такий захід відбувся втретє, та вже встиг добре себе зарекомендувати.

Висловлюємо щиру вдячність за надану благодійну допомогу в перевезенні учасників змагань «Сила духу» голові Полтавського обласного відділення Все-української асоціації автомобільних перевізників Бондарю Івану Трохимовичу та приватному підприємцю Тимощенко Геннадію Миколайовичу.
Важливість таких заходів очевидна, і ми це бачимо з того, як наші підопічні цілий рік чекають на змагання. Коли бачиш очі цих мужніх людей, відчуваєш їхню енергетику, то розумієш, що робиш усе правильно.

Тому залучення потерпілих на виробництві, інвалідів праці до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації – один із головних обов'язків відділення Фонду у м. Полтаві. Особливо у нинішній непростий час ці люди мають відчувати, що вони не залишилися на-одинці зі своєю бідою, що про них є кому піклуватися.

Користуючись нагодою, хочу привітати працівників усіх соціальних служб Полтави з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери України!

Від усієї душі бажаю нових професійних досягнень, енергії та оптимізму, благополуччя, здоров'я вам і вашим родинам! Щоб ви ніколи не були байдужими до проблем малозабезпечених і незахищених громадян, завжди першими приходили їм на допомогу та вирішували проблеми, вкладаючи всю душу і залучаючи високий професіоналізм і досвід!
Іван Мольченко, 29.10.2015, 14:44663
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень