22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

За час виборів були зареєстровані кримінальні й адміністративні правопорушення

Не допустити зриву виборчого процесу та провокацій в області було основним завданням міліції. До охорони громадського правопорядку в цей час залучалося понад 3,5 тисячі правоохоронців, у тому числі військовослужбовців Нацгвардії, представників громадських формувань. Додатково напередодні та в день волевиявлення громадян близько 200 правоохоронців патрулювали вулиці Полтави і понад 100 – вулиці Кременчука.

За весь період передвиборної кампанії від її початку до ночі підрахунку голосів до міліції надійшло 233 повідомлення про імовірні правопорушення виборчого законодавства. У день виборів надійшло 89 таких інформацій.

– За кожним сигналом на місце виїжджала слідчо-оперативна група, прибувала швидко – від 3 до 20 хвилин залежно від місцевості, – повідомив начальник УМВС України у Полтавській області Олег Бех. – Правоохоронці ретельно перевіряли кожну інформацію, збирали доказову базу. Якщо інформація підтверджувалася, то відповідно складалися протоколи. Наприклад, у Київському районі слідчо-оперативна група виїжджала понад 20 разів. Загалом було викрито вісім кримінальних правопорушень. Усі відомості по них внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате досудове слідство. Дві справи відкрито за статтею 160 Кримінального кодексу України за фактом повідомлення про підкуп виборців у Полтаві, по одній за такими фактами: повідомлення про хуліганські дії по відношенню до кандидатів у Кременчуці, за фактом повідомлення про підробку документів – медичних довідок для голосування на дому у Лубенському районі, справа за повідомленням про факт фотореєстрації заповнених бюлетенів у кабінці для голосування у Кременчуці, за фактами повідомлення про спробу винесення з дільниці бюлетенів в Октябрському та Ленінському районах Полтави.

Ще одне провадження відкрите за фактом завдання тілесних ушкоджень голові ТВК у Лубенському районі. Там чоловік однієї з кандидаток не виявив її прізвища у бюлетені, зчинилася сварка, в ході якої він зламав зуба голові ТВК.

Були виявлені й адміністративні правопорушення, у дев’яти випадках складені адміністративні протоколи за різними статтями. Повідомляли переважно про те що на дільниці громадяни приходили без паспортів, виникали суперечки між виборцями та членами комісії, деякі полтавці приходили на дільниці у нетверезому стані. Люди виявляли відсутність кандидатів у виборчих бюлетенях, біля дільниць знаходились підозрілі люди, під’їжджали підозрілі машини. Часто виборці не знаходили себе у списках, виникали конфлікти між спостерігачами і членами ДВК.

– Після виїзду на місця слідчо-оперативних груп для проведення профілактичних бесід з конфліктуючими сторонами дані повідомлення, у разі відсутності складу кримінального або адміністративного правопорушення, були списані до відповідних справ, – зазначив Олег Бех. – Наразі ще матеріали перевіряються, здійснюється збір доказової бази. Після проведення відповідних слідчих дій за кожним фактом, який підтвердиться, будуть прийняті відповідні рішення. Міліція робить усе можливе, аби максимально швидко зібрати доказову базу. Після проведення необхідних процесуальних дій, якщо зазначені факти підтвердяться і буде виявлено склад адміністративного або кримінального правопорушення, матеріали будуть скеровані до суду.

Міліція продовжує нести посилений варіант служби, адже ще не оголошені результати виборів, та й другий тур виборів міського голови не за горами.

– Підготовлений відповідний план, штаб реагування, резерв спеціальних сил на випадок виникнення масових заворушень, – повідомляє Олег Володимирович. – У нас підготовлені співробітники, котрі братимуть участь в охороні виборчих дільниць. Сьогодні готується резерв транспорту і бензину, щоб ми могли швидко й ефективно реагувати на всі виклики. Багато злочинців намагались користуватися справді великою відсутністю правоохоронців на місцях. За вказаний період було вчинено досить багато злочинів, у тому числі особливо тяжких – убивств, розбійних нападів. Тож сьогодні більшість працівників міліції, провівши по кілька днів на виборчих дільницях, вийшли на роботу і займаються розслідуванням злочинів. Роботи за останні кілька днів суттєво додалося.
Наталія Вісич, 29.10.2015, 14:562749
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень