23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Надія Ткаченко: «Я назвала Тараса Шевченка «поетом нашого майбутнього»

Протягом нинішнього навчального року шестикласниця Полтавської ЗОШ І–III ступенів № 2 Надія Ткаченко отримуватиме стипендію Президента України як переможниця V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Загалом президентську стипендію призначили ще 38 учням.

Про те, як досягала свого успіху, Надійка ділиться з нашими читачами. На запрошення редакції вона прийшла разом зі своєю мамою Іриною Ткаченко.

– Надю, як ти знаєш, попередній 2014 рік на державному рівні був оголошений роком Великого Кобзаря. Для тебе ж 2015-й став особливо успішним – у рамках, так би мовити, особистої «Шевченкіани». Щиро вітаємо тебе з перемогою!
– Дякую! А також вдячна всій своїй прекрасній родині за розуміння і підтримку. Ще з раннього дитинства мені прищеплювали любов і повагу до творчості Тараса Шевченка. Як стала старшою, вивчила буквально напам’ять не тільки біографію, а й чимало поезій Кобзаря. У цьому величезна заслуга й моєї улюбленої вчительки Наталії Василівни Тараненко.

– Назви, будь ласка, найулюбленіші поезії. Творчість ще яких поетів і прозаїків, як класиків, так і сучасників, тебе захоплює?
– Серед Шевченкових творів – поема «Сон», «Заповіт», «Тополя», «Думи мої, думи», «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало»… Моя мама, хоча за фахом медик, теж дуже полюбляє Шевченка і сама пише вірші, а бабуся змалку читала мені Кобзаря, а я уявляла ті невимовно чарівні картини нашої української природи, змальовані у віршах поета. Стосовно інших авторів, то дуже подобаються Леся Українка, Іван Франко, Ліна Костенко, а із сучасної прози мені імпонує Ірена Карпа. У неї такий неповторний стиль!

– Надю, а які питання пропонувалися у рамках конкурсу?
– Одне з них: «Про що ти хотів би попросити Тараса Шевченка?».

У своєму зверненні до Кобзаря я йому щиро подякувала за прекрасні картини природи – не кожен поет має такий Божий дар! – і запросила в гості, щоб приїхав у Полтаву і помилувався нашою чудовою природою, парками, скверами, пам’ятками архітектури. Ще було завдання – продовжити один із віршів поета, а також згадати назву і продовжити один із творів родича Тараса Шевченка – відомого літератора Степана Васильченка (ішлося про його оповідання «У бур’янах»).

– Якими ще предметами, крім мови і літератури, захоплюєшся і чим займаєшся поза шкільною програмою?
– Обожнюю математику, особливо розв’язувати задачі на логічне мислення, англійську мову – мріяла навіть стати перекладачем. Поза школою займаюся сучасними танцями, малюю пейзажі, катаюся на роликах.

– Надю, суто практичне запитання: скільки гривень становитиме стипендія Президента?
– Ще не знаю…

– От би мільйон!
– Якби ж! – сміється разом з донькою мама. – Та чому ж не помріяти?

– Ну хоча б, припустімо, тисяча гривень. Якщо не секрет, як думаєш розпорядитися коштами?
– Насамперед, пам’ятаючи, що мої успіхи – це заслуга моїх батьків, бабусі і прабабусі, обов’язково віддячу їм якимись подарунками.

– А я від щирого материнського серця дякую педагогам школи №2 – фахівцям високого професійного рівня, людям з великим серцем, сповненим любов’ю до юного покоління, – говорить Ірина Ткаченко. – А своїй доньці, як і багатьом її талановитим одноліткам, насамперед як лікар – здоров’я, а також мирного неба над нашою Батьківщиною – щоб юне покоління зростало в гармонії з навколишнім світом, творчих здобутках на благо нашого спільного майбутнього.
Світлана Тренич, 29.10.2015, 15:281331
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень