20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На черзі — другий тур виборів міського голови

Він відбудеться 15 листопада. Кандидатів на посаду міського голови залишилося двоє – Олександр Мамай і Андрій Матковський.

За порушення під час виборів – до відповідальності

Як повідомили в УМВС України у Полтавській області, у день голосування 25 жовтня до правоохоронців надійшло 89 повідомлень, пов'язаних із різними порушеннями під час виборчого процесу.

За кожним сигналом на місце події виїжджала слідчо-оперативна група, перевіряла інформацію та збирала доказову базу, якщо інформація діставала підтвердження. У восьми випадках розпочато кримінальні провадження, відомості внесені до ЄРДР та розпочато досудове розслідування. У дев'яти випадках складені адміністративні протоколи. Переважно повідомлення стосувалися наявності агітаційних матеріалів, конфліктів, які виникали між членами комісій та виборцями, скупченням підозрілих людей і можливим підкупом виборців. За всіма фактами міліція проводить перевірки.

У Полтаві (Октябрський район) спостерігач заявив про підозрілий автомобіль біля виборчої дільниці та можливий підкуп виборців. Інша заява у цьому ж районі надійшла від голови ДВК, котрий теж помітив біля дільниці невідомого, до якого, перш ніж проголосувати, підходили громадяни.

У Ленінському районі обласного центру невідома особа наклеїла провокаційні листівки на дверях під'їзду. У цьому ж районі від різних громадян надійшло три повідомлення про можливий підкуп виборців.

А в Київському районі міста 78-річний пенсіонер отримав чотири бюлетені для голосування. Відмітивши лише один із них, решту поклав до кишені та намагався винести з дільниці. Ці дії помітили спостерігачі й викликали міліцію. Правоохоронцям чоловік пояснив, що проголосував лише за міського голову, а з рештою бюлетенів не знав, що робити… Міліціонери повернули вилучені бюлетені під розписку голові виборчої комісії.

Начальник УМВС у Полтавській області Олег Бех зазначає, що оперативні штаби в обласному УМВС і Полтавському міському управлінні міліції працюватимуть і надалі, сприяючи оперативному реагуванню на всі заяви та повідомлення, що стосуються виборчого процесу.

«Закликаю всіх суб'єктів виборчого процесу, які братимуть участь у других турах голосування, до толерантності, взаємоповаги та належного рівня правової поведінки. Сподіваюсь і надалі на тісну співпрацю з громадськістю, ЗМІ та спостерігачами», – закликає полтавців Олег Бех.
Іван Мольченко, 05.11.2015, 13:552712
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень